Teuta prezanton afrimin e bujshëm

10/09/2019 - 10:00

Nga Prishtina tek Teuta, një transferim që dihej që në ditën e fundit të merkatos në Shqipëri, por që tashmë ka marrë trajta zyrtare pasi klubi durrsak ka prezantuar afrimin më të fundit në sulm, ganezin Basit Abdul Khalid.

23-vjeçari i cili në 3 sezonet e fundit ka qenë pjesë e Prishtinës u largua në ditët e fundit të merkatos nga klubi kryeqytetas për të firmosur me Teutën.

Këtë të hënë Khalid është prezantuar zyrtarisht nga drejtuesit e klubit durrsak në ambientet e stadiumit Niko Dovana.

Ganezi i cili në 3 sezone ka arritur të shënojë 30 gola me Prishtinën, konsiderohet një përforcim shumë i vlefshëm në sulm dhe do të jetë një alternativë shumë e mirë për trajnerin Bledi Shkëmbi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tashmë është zyrtare, Barcellona ka blerë sulmuesin Martin Braithëaite për të zëvendësuar të dëmtuarin Ousmanne Dembelè.

Cristiano Ronaldo e ka kthyer në ritual thyerjen e rekordeve.

Një nga lajmet më të diskutuara kohët e fundit në futboll, është pikërisht dënimi i Mançester Sitit, me dy vite përjashtim nga kupat e Eu

Atletja shqiptare, Luiza Gega, e cila u shpall kampione Ballkani në lojërat e mbyllura në Turqi, ka folur pasditen e djeshme për stërvitj

Teuta u rikthye te suksesi në kampionat, ku fundjavën e shkuar triumfuan me rezultatin 3-1 ndaj Vllaznisë.

Humbja në transfertën e Dortmundit rikthen polemikat te Paris SG. Në qendër të kritikave edhe një herë Tomas Tuchel.

Manchester United mund të detyrohet të pranojë shitjen në verë të Paul Pogbasë për jo më shumë 50 milionë stërlina, shumë shifër kjo shum

Klubi i Interit e ka shumë seriozisht për Marash Kumbullën, qendërmbrojtësin shqiptar të Veronës, që konsiderohet një nga zbulimet e këti

Një incident i paprecedentë dhe i turpshëm ka ndodhur në futbollin amator në Francë, aty ku një futbollist kafshoi kundërshtarin në organ