Teuta, pritet shpërthimi i dyshes sulmuese Nikaç-Khalid

15/10/2019 - 10:46

Teuta afroi dy sulmues në merkaton e verës për të zëvendësuar largimet e Tomislav Bushiçit dhe Gerhard Prognit. Bëhet fjalë për dy të huaj, pikërisht malazezin Darko Nikaç dhe ganezin Basit Khalid.

I pari është aktivizuar në të shtata ndeshjet e deritanishme, por ka arritur të shënojë vetëm një gol, ndërsa Khalid, i cili iu bashkua me vonesë Teutës, ka luajtur vetëm në katër takime, dy prej të cilave titullarë.

Ganezi nuk e ka bërë ende sefte me golin, ndërsa drejtuesit e Teutës presin shumë prej tij. Dyshja Nikaç-Khalid është afruar për të zgjidhur çështjen e golit, por është ende larg pritshmërive.

Gjithsesi, besimi i trajnerit Shkëmbi është maksimal dhe pritet shpërthimi i tyre në ndeshjet e ardhshme.Teuta e ka nisur pozitivisht sezonin e ri dhe për momentin duket se gjithçka funksionon mirë.

Portieri Frashëri po menaxhon me besim ato pak rreziqe që i vijnë në drejtim të tij, kur bëhet fjalë për ato raste që kalojnë mbrojtjen, e cila është shfaqur solide në 7 javët e para.

Në mesfushë, Aleksi, Avdyli dhe Gashi bëjnë punën e tyre për mrekulli, teksa treshja e Teutës kontrollon lojën, shpërndan topa në mënyrë efektive, duke dominuar ndaj çdo kundërshtari.

Sidoqoftë, edhe sulmi i ekipit po mundohet dhe po merr vëmendjen, me Nikaçin, Khalidin apo Çyrben, që shfaqen në çdo ndeshje në mënyrë të rrezikshme për të siguruar fitoren e skuadrës. Paraqitja aktuale e Teutës nën drejtimin e trajnerit Bledi Shkëmbi pritet të zgjasë sa më shumë dhe të përmirësohet më tepër.

Starti duket i mbarë te durrsakët, por Teutës i duhet më shumë guxim, në mënyrë që t’i “vrasin” më shpejt ndeshjet dhe të nisin shkëputjen me rivalët, pasi bëhet fjalë për një kampionat ku pretendojnë rreth 70% e skuadrave, referuar renditjes aktuale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Juventusi është kthyer në vitet e fundit në një nga skuadrat më të mira në botë, duke u kthyer padyshimnë favoritin kryesor për të fituar

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane. Bëhet fjalë për trajnerin e Kombëtares, Edi Reja!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, në një intervistë për “Corriere dello Sport”, ka folur veç të tjerash, edhe për të ardhmen

Përplasje mes Lionel Messit dhe Edinson Cavanit në miqësoren Argjentintë-Uruguai 2-2, e zhvilluar në Izrael.

Sulmuesi pësoi një dëmtim në ndeshjen e fundit me Liverpulin ndaj Sitit, dhe kjo e ka detyruar atë të qëndrojë larg fushave të blerta, du

Himni i Francës është vërshëllyer masivisht nga të gjithë të pranishmit në stadiumin e ri kombëtar.

Pas pauzës për shkak të Kombëtareve, do të rikthehet këtë fundjavë Kategoria Superiore, teksa do të zhvillohen përballjet e javës së 13-t

E godet topin me aq forcë sa mundej, por këput një ndriçues në tribunë, që për pak mund të kishte shkaktuar ndonjë viktimë mes tifozëve.

Ka luajtur që në fëmijëri te Vllaznia dhe kontributi i tij nuk do të harrohet, por Uendi Vecaj tashmë luan për Teutën.

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane. Bëhet fjalë për trajnerin e Kombëtares, Edi Reja!