Teuta shënjestron Besëlidhjen, tjetër lojtar për Shkëmbin

Postuar: 12/07/2018 - 12:14

Teuta deri më tani ka zyrtarizuar pesë afrime, teksa nga Liria e Prizrenit ka marrë mesfushorët Ron Gashi dhe Florent Avdyli, kurse nga Laçi Sherif Kallakun. Sytë janë hedhur edhe në Kategorinë e Parë, pasi nuk mungojnë lojtarët cilësorë.

Nga Besëlidhja është afruar Edison Ndreca, i cili më parë ka luajtur në Superiore me Laçin, ndërkohë që ka provuar edhe një eksperiencë me Burrelin. Po me lezhjanët është arritur marrëveshja për Sekou Camara, sulmuesin anësor që vjet ishte pjesë e Flamurtarit. Ai arriti të shënojë tre gola dhe tanimë është bërë pjesë e durrsakëve.

Pranë firmës është Oumar Tourad Camara, mesfushori i cili me Besëlidhjen spikati sezonin e shkuar. Camara, me shtatë gola, ishte shënuesi më i mirë i skuadrës së tij, me dy gola më shumë se Edison Ndreca, me të cilin duket se do të jetë shok skuadre sërish këtë sezon në Durrës.

Me lezhjanët ai luan që në janar të vitit 2016, kur u kthye nga Besa, ku Besëlidhja e kishte huazuar. Për shërbimet e tij interesohej edhe Kamza e Kastrioti, por shumë shpejt mund të vijë zyrtarzimi te Teuta.

Miqësorja e nesërme me krutanët do të jetë e rëndësishme për disa prej lojtarëve që kanë mbërritur për provë te durrsakët. Trajneri Shkëmbi do t’i shohë të gjithë me vëmendje, pasi më pas do të hartojë edhe listën e futbollistëve që do të udhëtojnë drejt Ohrit, ku Teuta do të zhvillojë fazën përgatitore.

Momentalisht objektivi kryesor është gjetja e një sulmuesi cilësor, pasi për kapitenin Çyrbja zëvendësuesi është gjetur dhe është pikërisht Sekou Camara. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një ish-futbollist legjendar i Liverpulit ka bërë një rrëfim tronditës për BBC.

   Sigurisht që formacioni i javës së parë në Champions përbëhet nga lojtarë që kanë mundur të kenë sukses me skuadrat e tyre në ndeshjet

   Shumë pak do ta kujtojnë emrin e Alban Jusufit, ish-lojtarit të Vllaznisë i cili tashmë është kthyer sërish në skenë, por në një prota

Ndëshkimi me karton të kuq i Cristiano Ronaldos për Juventusin, në ndeshjen kundër Valencias, ishte absurd.

Alkool dhe drogë brenda stadiumit të ri të Tottenham.

Klubi i Teutës ka pasur një agjendë të ngarkuar dje, teksa fillimisht është bërë një mbledhje mes presidentit, shefit të klubit, stafit t

Dueli i Gjirokastres është një malore për Teutën, pasi formacioni i drejtuar nga Bledi Shkëmbi ka disa tabu për të thyer.

   Kampioni i botës në peshën super të mesme në kategorinë WBC, David Benavidez, ka rezultuar pozitiv pas një kontrolli antidoping që ësh

Pas humbjes ndaj Skocisë, Shqipëria e Christian Panuccit merr një lajm të mirë nga FIFA.