Teuta-Skënderbeu/ Durrsakëve u mohohet një penallti

10/12/2019 - 11:50

Teuta-Skënderbeu kishte pak raste, por shumë moviolë. U dhanë 10 kartonë të verdhë, por u kursyen shumë të tjerë, megjithatë 3 janë rastet që kanë vend për diskutim. 

39′ Humor sportiv në “Niko Dovana”. Një goditje dënimi e Teutës nxjerr të gjithë lojtarët vendës në pozicion jashtë loje. E megjithatë, anësori Renato Malaj nuk ngre flamurin.

60′ Krosim i Avdylit nga goditja e këndit dhe vendësit kërkojnë prekje të topit me dorë nga Daja, por nuk është i këtij mendimi arbitri.

64′ Nikaç ka kontrollin e topit dhe kur futet në zonë, pengohet prej Pollozhanit. Faulli është i pastër, pasi mbrojtësi i Skënderbeut prek këmbën e sulmuesit të Teutës.

Loja vijon, ndonëse duhet të akordohej penallti për vendësit. Vendim i gabuar i Kreshnik Bajramajt.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tirana u shortua me Dinamon e Tbilisit në eliminatorët e Ligës së Kampionëve.

Andrea Pirlo u emëruar ditën e djeshme si trajneri më i ri i Juventusit, pasi këta të fundit shkarkuan Mauricio Sarrin.

Mediat në Francë vazhdojnë t'i qëndrojnë idesë që Kristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Juventusi dhe të transferohet te PSG.

Lokomotiva e Zagrebit ka prezantuar blerjen më të re, atë të Sherif Kallakut.

Ndonëse kontratat e tij me Teutën tashmë ka përfunduar, në një prononcim për mediat shqiptare në Maqedoninë e Veriut, Bazhe Todorovski du

Pak ditë më parë mediat italiane raportuan se babai i Lionel Messit, Jorge Messi ka blerë një apartment në rrugën Joe Viale, shumë pranë

Në Itali fitoi titullin kampion për të nëntin sezon radhazi, por në Europë, Juventusi tregoi sërish se i mungon diçka për të fituar, pasi

Samir Handanoviç mbetet e tashmja për rolin e portierit të Interit, por në ambientet zikaltër po reflektojnë edhe mbi të ardhmen.

Klaus Gjasula është një nga lojtarët shqiptarë më të përfolur gjatë sezonit të sapo mbyllur.