Teuta stërvitet në freskinë e Korçës, Skënderbeu në vapën e Durrësit

13/08/2019 - 10:42

Skënderbeu prej ditësh po stërvitet në Durrës, ndërsa Teuta ka vendosur që të transferohet në Korçë për të kryer fazën përgatitore. Një rokadë tejet e çuditshme, që pa dyshim u shkon përshtat të besuarve të Bledi Shkëmbit.

Ata po shijojnë temperaturat e freskëta të qytetit juglindor, duke bërë që ngarkesat të mos ndihen. Paradoksale duket zgjedhja e bardhekquve. Në këtë moment kanë më shumë se kurrë nevojë për ngrohtësinë e tifozëve, e megjithatë kanë zgjedhur që të zhvendosen në “Tropikal”.

Pas peripecive të shumta që përjetuan me vendimin e KAS, që la në fuqi dënimin 10-vjeçar, klubi e ka parë të udhës që të rrijë larg sportdashësve. Në vend që të ishin afër tyre, zgjodhën Durrësin në pikun e sezonit turistik. Ky transferim mund të justifikohet nga fakti që në këtë moment krize, për të evituar kostot dhe pagesat për një grumbullim në një tjetër hotel, ka zgjedhur rezidencën e vetë në Durrës.

Mirëpo,ajo çka e bën paradoksale është se ekipi që përfaqëson Durrësin shfrytëzon Korçën dhe nga ana tjetër, Skënderbeu shkon në Durrës, në një moment ku është “bumi” i turisteve dhe temperaturat janë në afro 40 gradë celsius.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane. Bëhet fjalë për trajnerin e Kombëtares, Edi Reja!

Kosova dhe Anglia zhvilluan mbrëmjen e djeshme ndeshjen e fundit kualifikuese, aty ku anglezët arritën të fitonin me rezultatin 0-4.

Shqipëria nuk arriti ta mbyllte fushatën kualifikuese për në Europian me një rezultat pozitiv, duke u mundur me shifrat 0-2 nga Franca.

Në takimin Juventus-Milan, më shumë sesa fitorja që u mundësoi bardhezinjve kthimin në majën e renditjes, u komentua zëvendësimi i Kristi

Mediat franceze kanë shkruar se mbrëmjen e djeshme është vërshëllye himni i Francës në shenjë proteste për shkak të incidentit që ndodhi

Benjamin Mendi, futbollisti i Francës, pas ndeshjes me Shqipërinë foli për përballjen e fituar, atmosferën në stadium dhe për ata që u ha

Megjithëse jo në mënyrë fort të dukshme, prej disa javësh Ivan Rakitiç manifeston dëshirën e tij për të pasur më shumë minutazh dhe konsi

Skuadra e Teutës, po vijon punën me intensitet të lartë nën urdhrat e trajnerit Bledi Shkëmbi, duke menduar për ndeshjen e radhës të kamp

Një trajner është gjithmonë në diskutim pas humbjeve, por me sa duket edhe pas fitoreve, sidomos kur ata janë shumë të thella.