Teuta synon fitoren ndaj Skënderbeut, rikthehen disa futbollistë

Postuar: 13/03/2018 - 11:37

Humbja me Kukësin është hedhur pas krahëve nga “Djemtë e Detit”, që u janë rikthyer menjëherë përgatitjeve në terren për ndeshjen e radhës në kampionat. Skënderbeu vjen pas një momenti mjaft të mirë në Superiore, megjithatë ky fakt nuk i shqetëson bregdetarët, që kërkojnë të kthehen te fitorja në “Niko Dovana”.

Durrsakët gjithmonë kanë qenë një kundërshtar shumë i fortë për korçarët, madje konsiderohen edhe si “macja e zezë”, pasi ndeshjet mes tyre kanë qenë shumë të luftuara.Gjithsesi, në këtë edicion, Skënderbeu nuk e ka pasur të vështirë përballë tyre. Të katërta takimet, që janë zhvilluar mes tyre në kampionat dhe në Kupën e Shqipërisë, kanë folur për bardhekuqtë, të cilët kanë regjistruar katër fitore.

Interesant është fakti se në të dyja ndeshjet për kampionat, Teuta ka kaluar e para në avantazh, por nuk ka arritur ta menaxhojë rezultatin. Edhe kundër Kukësit, bregdetarët ishin të parët që kaluan në avantazh, por nuk ishin të zotë të kontrollonin lojën dhe si pasojë u mposhtën. Për këtë takim, trajneri Gentian Begeja nuk do të ketë në dispozicion mbrojtësin e majtë, Masahudu Alhasan, i cili në ndeshjen me Kukësin u ndëshkua me karton të kuq.

Lajmi i mirë për stafin teknik është rikthimi i qendërmbrojtësit Ante Hrkaç, i cili e nisi si zëvendë- sues edhe kundër kampionëve në fuqi. Gjithashtu, për këtë takim kthehet edhe mbrojtësi i majtë, Esin Hakaj, i cili shleu pezullimin me një ndeshje, pasi kishte plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Ndërkohë, në dyshim është mesfushori Burhan Mustafov, që vazhdon të përgatitet veçmas grupit.Nuk ka pasur pushim për “Djemtë e Detit”, të cilët kanë zhvilluar edhe dje një seancë stërvitore.

Me përjashtim të Mustafov, i gjithë grupi i lojtarëve ishte në dispozicion të Begejës në stërvitjen e të dielës. Futbollistët që u aktivizuan në transfertën e “Zeqir Ymerit” zhvilluan disa ushtrime shkrythëse dhe vrapime rreth fushës, ndërsa pjesa tjetër punoi normalisht me ngarkesë të plotë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Skuadra italiane Vicenza Virtus është vënë në qendër të kritikave pasi zëvendësoi djemtë që kapin topat pas porte me adoleshente gjysm

   Skena të frikshme u kapën nga kamerat amatore në Meksikë para ndeshjes derbi mes Tigres dhe Monterrey, ku një tifoz mbeti thuajse i vd

Interi do të ketë një mungesë të rëndësishme në sfidën ndaj Fiorentinës, pikërisht trajnerin Luciano Spalletti i cili nuk do t’i përcjell

Zbulohen votat e trajnerit dhe kapitenit të Shipërisë për çmimet “The Best” të FIFA-s.

Ish-trajneri i Shqipërisë Gianni De biasi ka udhëtuar drejt Armenisë ditët e fundit me qëllimin për të biseduar me presidentin e Federatë

Ish-trajneri i Shqipërisë Gianni De biasi ka udhëtuar drejt Armenisë ditët e fundit me qëllimin për të biseduar me presidentin e Federatë

Tri ndeshje në katër ditë rezervon kalendari për durrsakët, të cilët e nisin pikërisht të mërkurën për Kupë me Turbinën, më pas të shtunë

Pesë pikë në po kaq javë, dy gola të shënuar dhe 4 të pësuar janë shifra që nuk i shkojnë për shtat ambicieve dhe lojës së treguar nga Te

 Luka Modric është shpallur lojtari më i mirë i FIFA-s.