Teuta, të shtunën miqësore çeke

Postuar: 12/01/2018 - 13:40

Ekipi bregdetar vazhdon stërvitjen në Antalia. Faza po shkon mirë për djemte e Nicës.

Klubi me anë të një postimi në faqen zyrtare ka konfirmuar miqësoren e parë. Teuta do të ndeshet me çekët e Slovako, të cilët renditen në vendin e 14 në elitën e futbollit çek.

Ky do të jetë një test i mirë për teknikun Stavri Nica. Për të parë formën dhe kualitetin e afrimeve të reja, por edhe gjendjen e grupit në përgjithësi.

Miqësorja do zhvillohet ditën e shtunë në orën 13:00 (me orën tonë).

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

 Luka Modric është shpallur lojtari më i mirë i FIFA-s.

   FIFA ka zgjedhur formacionin më të mirë të vitit.

   Në ceremoninë e FIFA-s e cila po zhvillohet në Londër është dhënë çmimi për trajnerin më të mirë të vitit

   Inter duket se po e merr veten pas startit jo shumë të mirë këtë sezon.

   Federata Shqiptare e Futbollit ka pezulluar trajnerin e Kombëtares së Femrave, Armir Grima, i cili ishte mes personave të arrestuar pa

   Sulmuesi i Kombëtares, Rei Manaj ishte protagonist në fitoren e Albacetes ndaj Mallorcas me rezultatin 1-3 teksa shënoi golin e parë p

Shakatë janë shumë të përhapura midis futbollistëve të ndryshëm dhe diçka e tillë i ka ndodhur dhe ekipit të Mançester Junajtid.

Ditën e djeshme u zhvillua etapa e katërt dhe e fundit e Turit të Shqipërisë për kategorinë "Junior".

Barcelona barazoi në shtëpi ndaj Gironës me rezultatin 2-2 në sfidën e vlefshme për javën e 5-të të La Ligas.