Teuta vijon përforcimet, nënshkruan me ish-mbrojtësin e Shkëndijës

12/06/2019 - 09:57

Pas rikthimit të qendërmbrojtësit Rustem Hoxha, Teuta vijnë punën për të përforcuar prapavijën, teksa sot ka prezantuar një tjetër afrim në këtë repart.

Bëhet fjalë për mbrojtësin e djathtë nga Maqedonia e Veriut, Blagoja Todorovski, i cili sot ka nënshkruar me klubin durrsak dhe ka pozuar me fanellën e re.

34-vjeçari ka qenë pjesë e Shkëndijës së Tetovës në 4 sezonet e fundit, duke zhvilluar edhe 118 ndeshje me kuqezinjtë, ndërsa tani do të vijojë karrierën në klubin durrsak.

Interesant është fakti se prezantimi i Todorovskit te klubi i Teutës, vjen pikërisht sot, kur mbrojtësi feston edhe përvjetorin e 34-t të lindjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sot po luhen ndeshjet e fundit të Uefa Youth League (Championsi i të rinjve) sa i përket fazës së grupeve.

Çdo e keqe e ka një të mirë edhe për Carlo Ancelottin i cili vetëm pak orë pas shkarkimit nga stoli i Napolit mund ta shohë veten në pank

Tifozët ëndërronin prej vitesh të shihnin një sërish një derbi në ish mitikun “Qemal Stafa”, mbi të cilin u ndërtua një impiant i ri mode

Kylian Mbappe është projektuar prej kohësh si lojtari i vetëm i cili mund të “trashëgoj” fronin e futbollistit më të mirë në planet.

Në Angli vijojnë të insistojnë, Pogba-Real Madrid është një marrëdhënie e destinuar në “martesë”, një tratative e cila është zgjatur shum

Liverpuli përballet ditën e sotme në transfertë ndaj Salcburgut, në një sfidë tepër delikate për sa i përket kualifikimit për në fazën tj

Përvoja e Carlo Ancelottit në krye të Napolit thuajse ka prekur fundin.

Zlatan Ibrahimovic ende nuk e ka zyrtarizuar skuadrën e tij të re, siç vepron zakonisht në rrjetet sociale, por që ka zgjedhur Milanin ës

Teuta-Skënderbeu kishte pak raste, por shumë moviolë.