Teuta, Vila me probleme, kthehet Teodorovski për Shkëmbin

09/10/2019 - 10:54

Teuta vijon stërvitjen për sfidën e radhës në kampionat, atë që do ta zhvillojë me skuadrën e Flamurtarit në “Niko Dovana”. Të besuarit e trajnerit Blendi Shkëmbi do të synojnë 3 pikët në këtë duel si dhe ruajtjen e kreut të renditjes, aty ku edhe gara është bërë e ashpër momentalisht.

Durrsakët kanë vijuar normalisht stërvitjen, por është parë që Emiljano Vila, për shkak të një dëmtimi që ka pësuar në sfidën me Partizanin në fundjavën e shkuar në kryeqytet është stërvitur në mënyrë individuale.

Ndërsa, do të jetë për lojë në sfidën ndaj vlonjateve Teodorovski, që me shumë gjasa pritet që ta nisë si titullar. Pritet që durrsakët të mos e lënë “bosh” fundjavën, por të zhvillojnë edhe ndonjë miqësore me skuadra të së Parës, apo dhe Superiores.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teuta triumfoi me rezultatin 3-1, ndaj Vllaznisë, në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të të Kategorisë Superiore.

Teuta ia ka dalë të marrë tre pikët në sfidën shtëpiake ndaj Vllaznisë.

Atleti shqiptar Franko Burraj ishte pranë një arritjeje impresionuese në kampionatin ballkanik të sallave të mbyllura, por fati nuk ishte

Golat dhe numrat mbreslënës që rrethojnë Erling Braut Haaland nuk janë më suprizë.

“Neymar kthehet te Barcelona”, është ky njoftimi i shpërndarë në rrjetet sociale të klubit “blaugrana”, që sigurisht është shoqë

Barcelona iu bashkua Realit të Madridit në vendin e parë në kampionatin spanjoll të futbollit pas fitores 2-1 ndaj Getafes. Në ndeshjen k

Mançester Siti u njoh me njoftimin se do i duhet të qëndrojë jashtë Ligës së Kampionëve për dy sezonet e ardhshme.

Grumbullimi i Rei Manajt me ekipin e parë të Barcelonës nuk përbënte lajm vetëm në Spanjë, por edhe në mediat e tjera.

Skuadra serbe e Ligës së Parë, Dinamo Vranje, ka përzgjedhur Shqipërinë për të zhvilluar fazën përgatitore dimërore.

Të gjithë adhuruesit e futbollit janë ndeshur me panorama nga më të ndryshmet të stadiumeve apo fushave sportive në mbarë botën.