Teuta zbret në fushë, priten surpriza në merkato

11/06/2019 - 11:09

Marrin fund pushimet tek Teuta. Pas 10 ditësh, skuadra do të nisë sot përgatitjet për Ligën e Europës. Nën drejtimin e trajnerit Bledi Shkëmbi dhe ndihmësve të tij, Endri Vrapi e Bledar Rizvani, durrsakët do të “ndezin motorët” për sezonin 2019-2020. Stërvitja e parë do të kryhet në stadiumin “Niko Dovana”, kur priten edhe surpriza.

Të gjithë lojtarët që janë nën kontratë me klubin do të jenë të pranishëm në këtë seancë, por nuk përjashtohet mundësia e afrimeve të reja. Mungesa të sigurta janë ato të Kallakut, Vilës dhe Gashit, që janë të angazhuar me Shpresat e Shqipërisë dhe Kosovës.

“Djemtë e detit” kërkojnë që të jenë gati për Europën, ndaj edhe drejtuesit po nxitojnë në merkato për të bërë afrimet e duhura. Referuar largimeve, vëmendja është e përqendruar pikërisht te mbrojtja dhe mesfusha. Nga sa mësohet, priten nga dy prurje për këta sektorë. Ndërkohë, gjatë ditëve të fundit, në kampin durrsak kanë qarkulluar disa emra si përforcime të mundshme të Teutës, duke filluar nga ish-kapiteni Rustem Hoxha, por edhe një mbrojtës krahu, i cili pritet të mbërrijë nga Greqia.

Gjithashtu, braziliani që mbylli sezonin me Flamurtarin, Elton Kale, por edhe sulmuesi i Luftëtarit, Ismael Dunga, janë lakuar ditët e fundit. Mirëpo, në klubin durrsak nuk konfirmojnë deri më tani asnjë prej tyre, kështu që gjithçka mbetet për t’u parë.

Pritet që kundërshtari në turin e parë të Ligës së Europës të jetë i vështirë, kur dihet që durrsakët e kanë koeficientin e ulët. Por, derisa përvoja në këtë kompeticion nuk i mungon, Teuta do të tentojë kualifikimin. Në Durrës po presin me interes shortin dhe për këtë motiv do angazhohen maksimalisht me përgatitjet për të qenë më shumë se gati për çdo rival që do t’i rezervojnë “goglat”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Juventusi po bën gjithcka për të ndërtuar një skuadër të frikshme sezonin e ardhshëm. Bardhezinjtë po tentojnë të rikthejnë në Torino pas

U fol edhe për një transferim të mundshëm te Kukësi, por karriera e Mërgim Mavrajt do të vazhdojë në Bundesligën e dytë gjermane. 

Real Madridi e ka merituar përcaktimin e “mbretit” në blerje yjesh.

Interi ka prezantuar ditën e sotme fanellën e dytë, teksa ka surprizuar me ngjyrën.

Benitez dhe Newcastle nuk arritën marrëveshje për rinovimin e kontratës, duke bërë që rrugët e tyre të ndahen.

Cristiano Ronaldo ka patur një të ftuar special në bordin e jahtit të tij, aty ku po kalon pushimet verore me familjen e tij.

Kameruni do të përballet ditën e nesërme me Guinea-Bisaun në takimin e vlefshëm për Grupin F të  Kupës së Afrikës.

Luis Suarez është bërë gaz i botës, me një reagim të tij gjatë ndeshjes mes Uruguait dhe Kilit e vlefshme për Kupën e Amerikës.

Mesfushori i Teutës dhe njëkohësisht kapiteni i Kombëtares U-21, Sherif Kallaku, konfirmoi edhe një herë se do të respektojë kontratën me

Teuta ka zhvilluar edhe miqësoren e dytë në tokën bullgare, ku po zhvillon fazën përgatitore në kudër të eliminatoreve europiane, ndërsa