Teuta zbret në fushë, zbulohet surpriza e parë në merkato

10/06/2021 - 14:09

Teuta zbret në fushë për të nisur përgatitjet në prag të ndeshjeve të turit të parë të Ligës së Kampioneve, që do të luhen më datat 6 ose 7 korrik.

Deri më tani klubi nuk ka konfirmuar zyrtarisht asnjë largim, paçka pse pritet që të ketë disa lojtarë që nuk do të vazhdojnë aventurën.

Drejtuesit po negociojnë me klubin kroat të Lokomotivës së Zagrebit, në mënyrë që të marrin në formë huazimi për Ligën e Kampioneve fantazistin Sherif Kallaku.

Nuk është çudi që lojtari që shkëlqeu me Teutën për dy sezone radhazi të jetë sot i pranishëm në stërvitje. Në të njëjtën kohë klubi po punon për blerjen e një sulmuesi me peshë.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nuk kanë të sosur telashet për organizatorët e Copa America-s, pasi në fillim të muajit maj iu desh të ndërronin vendin organizator dhe m

Teuta e mbylli me sukses këtë edicion duke fituar titullin kampion, por koha e festës ka përfunduar dhe kanë nisur përgatitjet për Kupat

Pas Spanjës dhe Suedisë, Covid-19 ka goditur edhe kombëtaren ruse.

Manolo Portanova, futbollisti 21-vjeçar i Xhenoas, i cili në të kaluarën ka luajtur dhjetëra ndeshje me fanellën e përfaqësueseve të mosh

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka patur gjithmonë në radhët e saj emra të spikatur në arenën ndërkombëtare, lojtarë të cilët kanë arrit

Gjithçka është e kryer, skuadra e Romës është një hap larg firmës me Granit Xhakën.

Dejvi Bregu i cili zhvilloi një sezon fantastik ku fitoi dhe “Këpucën e Artë” u shpreh se fitimi i titullit me Teutën ishte fryma e grupi

Iran Zhunior Gonçalves është largimi i parë në radhët e kampionëve të Teutës.

Numërimi mbrapsht ka marrë fund: sot është dita e Turqi-Itali dhe fillimit të “Euro 2020”, e shtyrë për një vit në sajë të shpërthimit të

Situata në kombëtaren e Spanjës, pasi u mësuan rastet me COVID të Serxho Busketsit dhe Diego Jorentes është shumë delikate.