Tiago Silva kritika të ashpra Mesit: Ai dëshiron të ndikojë te gjyqtarët, në Ligën e Kampionëve nuk i ecën

16/11/2019 - 17:07

Argjentina mposhti me rezultatin 1-0 Brazilin ditën e djeshme, në një ndeshje ku nuk munguan polemikat edhe pse ishte vetëm një miqësore. Ishte Lionel Mesi i cili i dha fitoren kombëtares së tij, teksa shënoi në pjesën e parë nga penalltia, të cilën e kishte fituar vetë. Pikërisht për penalltinë e fituar kanë reaguar keq lojtarët e Brazilit, të cilët protestuan te arbitri se si mund të jepej një 11-metërsh i tillë.

Shumë keq ka reaguar edhe kapiteni brazilian Tiago Silva, i cili pas përfundimit të ndeshjes u shpreh se Mesi ndikon në vendimet e arbitrave. “Mesi dëshironte ta drejtonte ai ndeshjen dhe jo arbitri. Ai reagoi shumë keq në dy raste, dhe përsëri arbitri nuk bëri asgjë për këtë. Lojtari vazhdonte të debatonte shpesh me gjyqtarin, dhe ky i fundit vetëm qeshte. Në fushë admirimi duhet të lihet mënjanë.

Ai gjithmonë përpiqet të ndikojë te gjyqtarët, gjithmonë sillet në këtë mënyrë. Edhe në Spanjë Mesi bën të njëjtën gjë, unë kam biseduar me disa që luajnë atje, dhe më kanë thënë se përpiqet të ndikojë në vendimet e gjyqtarit. Në Ligën e Kampionëve nuk e ka këtë mundësi, sepse arbritrat aty janë më të vendosur. Ndërkohë që ka edhe gjyqtarë që kanë admirim për të, dhe marrin vendimet si i do ai.”, u shpreh Tiago Silva.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kombëtarja Shqiptare U-19, e drejtuar nga trajneri Nevil Dede, ka filluar nga sot grumbullimin dhe seancat stërvitore në qytetin e Durrës

Pavarsisht humbjes së thellë 3-0 ndaj Kukësit në kampionat, pak ditë më parë, trajneri i Teutës Edi Martini ka besim se gjysmëfinalja e k

Buxheti i Barçës për sezonin 2019-20 ishte 1.047 miliardë euro.

Luis Muriel i ka frikësuar të gjithë në klubin e Atalantës, teksa gjatë kohës që po drekonte me disa nga miqtë e skuadrës, humbi ekuilibr

Motra e Cristiano Ronaldos, Elma Aveiro, fut në telashe familjen e CR7.

Lionel Mesi është në hije ose të paktën kështu duket. Argjentinasi nuk është më i njëjti që pas rifillimit të kampionatit spanjoll.

Marash Kumbulla është një nga lojtarët më të spikatur ne Serinë A, ku ka treguar paraqitje shumë të mira me Helas Veronën.

Union Berlini është i vendosur që të kthejë tifozët në stadiume, duke premtuar se do të mbulojë shpenzimet për të kryer testimin për COVI

Një tifoz vetëm 12 vjeç është arrestuar pasi ofendoi në Instagram me shprehje raciste sulmuesin Wilfried Zaha para ndeshjes Aston Villa –

Teksa poston një foto me ish-trajnerin e Kombëtares, Gianni De Biasi, Presidenti Ilir  Meta thotë se tani me Azerbajxhanin përveç TAP-it