Tifozët durrsakë si ata të Dinamos së Zagrebit, djemtë e detit në ndihmë të të moshuarve

25/03/2020 - 12:48

Ditën e dielë Kroacia mori “shuplakën” e dytë radhazi pas koronavirusit, duke u goditur nga një tërmet, që vuri në alarm gjithë Zagrebin dhe rrethinat e tij. Në këtë fatkeqësi ndihma e çdokujt është e nevojshme dhe ultrasit e Dinamos së Zagrebit janë shpërndarë të gjithë duke ndihmuar.

Dikush duke shpërndarë ilaçe nëpër spitale e dikush tjetër, duke ndihmuar të dëmtuarit prej tërmetit, ata dhanë shembullin më të mirë për të gjithë tifozët në mbarë Europën.

Mesazhi i tyre ka mbërritur edhe në vendin tonë dhe pikërisht atje ku tërmetin e dinë shumë mirë se çfarë është, në Durrës. Djemtë e Detit përmes një postimi në “Facebook”, të publikuar edhe nga faqja zyrtare e Teutës kanë njoftuar se anëtarët e këtij tifogrupi do të jenë në shërbim të të moshuarve, si fasha më e rrezikuar në rast të infektimit me koronavirus.

Ata do u shërbejnë atyre duke ia dërguar ushqimet dhe gjërat e tjera të nevojshme nëpër shtëpia, me qëllim shmangien e daljeve të të moshuarve sepse në rast të kundërt ata do të ekzpozoheshin më tepër ndaj Covid-19, që në rast infektimi do të ishte vdekjeprurës për ta. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sulmuesi i PSG-së, Edinson Cavani, që prej kohësh është përfolur se ka arritur marrëveshjen me Atletico Madridin, duket se është i destin

Sugjerimi se Lionel Messi mund të transferohet tek Interi zgjati vetëm disa orë.

Sulmuesi i Teutës, Idelino Gomes Kolibali, është nga të huajt e vetëm që ka mbetur në Durrës që pas ndërperjes së kampionatit më 12 mars.

Bayerni i Mynihut, udhëheqësi aktual i Bundesligës, njoftoi zyrtarisht se ka vendosur të rinisë stërvitjen (sot), megjithëse ushtrimet do

Drama e koronavirus trondit Pep Guardiolën.

Pezullimi i futbollit për shkak të Koronavirusit, ka sjellë probleme të shumta edhe në anën financiare të shumë ekipeve, që tashmë nuk ka

Gjysma e lojtarëve të skuadrës së Teutës çdo ditë i sheh që të stërviten sipas një plani që ka përcaktuar trajneri Edi Martini, me përjas

Vazhdojnë të shtohen rastet e mjekëve që besojnë se ndeshjet e UEFA Champions League në muajin mars ishin si “bomba shpërthyese” për përh

Gjysma e lojtarëve të skuadrës së Teutës, çdo ditë, me përjashtim të fundjavës i sheh që të stërviten sipas një plani që ka caktuar trajn