Tifozët e Barcelonës nuk e duan, Coutinho: Dua të luaj krah Neymarit

22/04/2019 - 15:33

Philippe Coutinho dhe Barcelona janë gati të ndahen në fund të sezonit, kjo duket e pashmangshme, e përforcuar edhe më shumë gjatë ndeshjes Barcelona-Real Sociedad.

Braziliani u hodh në fushë si zëvendësues, në këtë moment, i gjithë stadiumi shpërtheu në vërshëllima. Tifozët e kanë ende të freskët perlën e tij në ndeshjen e kthimit kundër Man.United, mbi të gjitha festimin e tij, ku Coutinho mbyllte veshët në shenjë proteste ndaj publikut.

Sipas të përditshmes spanjolle “Marca”, publiku nuk e ka pritur aspak mirë këtë gjest të Coutinhos. Jo vetëm kjo, sëfundmi Coutinho në një intervistë të dhënë është shprehur se dëshiron shumë të luaj në krah të Neymar, një tjetër personazh që gjithashtu nuk pëlqehet shumë nga tifozët e Barçës:

“Të luash me Neymar është një kënaqësi e madhe, e kemi bërë disa herë me përfaqësuesen e Brazilit por të luash në rang klubesh është diçka tjetër, nuk e kam pasur ende këtë mundësi, do ishte bukur të ndodhte”, është shprehur Coutinho.

Kjo deklaratë e brazilianit largon edhe më shumë nga Barcelona, gjithashtu një mesazh i qartë për PSG. Coutinho u transferua te Barcelona në verën e vitin 2018 për 160 milion euro, plus bonuset dhe ka një kontratë deri në vitin 2023 por sjellja e tij mund të sjellë largimin e menjëhershëm që në këtë merkato verë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mesfushori i Teutës, Sherif Kallaku, u përfol për një kalim te Partizani.

Pas disa lëvizjeve në repartin e mbrojtjes, Teuta tashmë mendon edhe për sulmin.

Pas zyrtarizimit të Marko Xhiampaolos te Milani, zërat për afrime lojtarësh kanë qenë të shumtë.

Atletiko Madrid thuajse e ka siguruar blerjen e parë për këtë merkato, me Zhoao Feliks që do të shndërrohet në transferimin më të shtrenj

Para disa ditësh, Vanda Nara ka telefonuar Antonio Konten, teknikun e ri të Interit.

Policia greke ka vënë në pranga 3 shqiptarë në kufirin greko-shqiptar, nën akuzën e trafikimit të marijuanës.

Kristiano Ronaldo kur është me pushime nuk është një klient i zakonshëm.

Teuta nuk përforcoi vetëm organikën gjatë merkatos së verës së kaluar, por edhe stafin teknik.

Teuta ka zhvilluar miqësoren e parë në tokën bullgare, në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet e Europa League.

Ekipi i Partizanit ka mbyllur ditën e pestë të përgatitjeve, në fazën përgatitore që po zhvillon në Slloveni.