Tifozët e Lacios skandalozë, racizëm ndaj yllit të ekipit

09/12/2018 - 20:35

Vetëm pak muaj më parë Milinkoviç Saviç ishte mbreti i Lacios, me i kërkuari në treg dhe transferimi i tij u ndal vetëm nga kërkesat e ekzagjeruara të presidentit Klaudio Lotito, i cili kërkon 150 milionë euro. Megjithatë, tashmë dashuria ka marrë fund dhe po kthehet në urrejtje.

Situata te Lacio është kaotike dhe ambienti shumë negativ. Curva Nord, tribuna e tifozerisë ultras të Lacios, është e zhgënjyer nga paraqitjet e ekipit dhe mbi të gjitha në qendër të kritikave është mesfushori serb, i cili këtë sezon ka luajtur shumë dobët dhe duket se qëndrimi te Lacio është marrë kundër dëshirës së tij.

Në fakt, Milinkoviç Saviç nuk ka thënë kurrë asgjë për ndonjë dëshirë largimi dhe përkundrazi, po bisedon edhe për rinovim kontrate, sipas mediave në Itali. Gjithsesi, kjo nuk e ka frenuar nervozizmin e tifozëve dhe dje u kalua masa, sepse në tribunë u shfaq një parullë skandaloze dhe injorante: “Milinkoviç cigan”.

Racizëm i pastër ndaj yllit të ekipit, një sjellje absurde dhe e pafalshme, që shkatërron moralisht lojtarin dhe e bën të kërkojë largimin, ndërkohë që Lacio humbet miliona euro, sepse qartësisht klubet që duan mesfushorin nuk ofrojnë më 100 milionë e lart, duke parë momentin delikat të Lacios, që do të detyrohet ta shesë që në janar, para se çmimi të zbresë në shifra qesharake.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Juventusi po bën gjithcka për të ndërtuar një skuadër të frikshme sezonin e ardhshëm. Bardhezinjtë po tentojnë të rikthejnë në Torino pas

U fol edhe për një transferim të mundshëm te Kukësi, por karriera e Mërgim Mavrajt do të vazhdojë në Bundesligën e dytë gjermane. 

Real Madridi e ka merituar përcaktimin e “mbretit” në blerje yjesh.

Interi ka prezantuar ditën e sotme fanellën e dytë, teksa ka surprizuar me ngjyrën.

Benitez dhe Newcastle nuk arritën marrëveshje për rinovimin e kontratës, duke bërë që rrugët e tyre të ndahen.

Cristiano Ronaldo ka patur një të ftuar special në bordin e jahtit të tij, aty ku po kalon pushimet verore me familjen e tij.

Kameruni do të përballet ditën e nesërme me Guinea-Bisaun në takimin e vlefshëm për Grupin F të  Kupës së Afrikës.

Luis Suarez është bërë gaz i botës, me një reagim të tij gjatë ndeshjes mes Uruguait dhe Kilit e vlefshme për Kupën e Amerikës.

Mesfushori i Teutës dhe njëkohësisht kapiteni i Kombëtares U-21, Sherif Kallaku, konfirmoi edhe një herë se do të respektojë kontratën me

Teuta ka zhvilluar edhe miqësoren e dytë në tokën bullgare, ku po zhvillon fazën përgatitore në kudër të eliminatoreve europiane, ndërsa