Tifozët hedhin dollarë në portën e Donnarummës

Postuar: 19/06/2017 - 16:39

Ndeshja me Danimarkën për Europianin e 21-vjecarëve duhet të ishte një ditë e gëzueshme për Donnarumën që debutoi me të kaltërit në një kompeticion të rëndësishëm por në fakt u shndërrua në një tjetër seri dramatike të telenovelës së tij me Milanin, teksa një grupim tifozësh hodhën drejt portës së mbrojtur nga portieri disa dollarë fallso duke nënkuptuar largimin e tij nga kuqezinjtë për para. Një veprim që la të shtanguar Donarumën të cilin tifozët e Milanit i kanë ngjitur dhe nofkën Dollaruma, por që gjithsesi nuk ndikoi në paraqitjen e tij në fushë.

Gjithsesi kritikat e vazhdueshme ndaj portierit të Milanit për mosrinovimin e kontratës kanë nxitur të flasë dhe menaxherin e tij Mino Raiola, i cili ka bërë të ditur se klienti i tij ka marrë dhe kërcënime me vdekje. Raiola ka theksuar se dëshira e futbollistit ishte të qëndronte te kuqezinjtë por deklarata në formë urdhëruese Max Mirabelli “Firmos ose do të përfundosh në tribunë” pati një ndikim negativ te portieri, i cili i gjendur nën kërcënimin e drejtuesit kuqezi vendosi që të mos rinovojë me klubin. Sipas Raiolës nuk ka asnjë marrëveshje me Realin e Madridit por ka oferta të shumta për shërbimet e 18-vjecarit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbrojtësi kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, është duke shijuar pushimet e verës në Las Vegas.

Cristiano Ronaldo ka shprehur gatishmërinë për të paguar shifrën prej 14.7 milionë eurosh dhe të bëjë një pakt me gjykatën, për të evitua

Etrit Berisha është përfundimisht një futbollist i Atalantës.

Federata Shqiptare e Futbollit do ta zgjedhë brenda muajit korrik trajnerin e ri të kombëtares.

Në kampionatin Grek, dy janë emrat më të lakuar të shqiptarëve që vazhdojnë të qarkullojnë në mediat e vendit fqinjë, Andi Lila dhe Ergys

Real Madrid hedh një hap të madh për dy nga goditjet më të mëdha të verës në merkato.

Një tjetër emër i njohur nga shkolla italiane e futbollit del në skenë për postin vakant të trajnerit të Shqipërisë.

Një gjykatë në Britaninë e Madhe ka shpallur sot falimentimin e ish-tenistit gjerman Boris Becker, që deri në dhjetorin e vitit të kaluar

Kur ka kaluar fiks një javë nga dorëheqja e tij prej përfaqësueses së Shqipërisë, Gianni De Biasi, për mediat italiane ka përshkruar ndje

Luis Hamilton ka paralajmëruar se në fund të këtij sezoni mund t’i japë lamtumirën botës së garave të Formula 1.