Tottenham fillon bisedimet me Mourinhon, i ofron “timonin” drejtues

17/10/2019 - 07:46

Tottenham ka filluar të interesohet për Jose Mourinhon si trajnerin e tyre të ardhshëm.Sipas mediave angleze Pochettino do të largohet gjatë verës me United të interesuar për shërbimet e tij.

Tottenham ka filluar të këtë interesim për trajnerin portugez dhe kanë zgjedhur Mourinhon, pasi dëshira e tij është të vazhdoj karrierën në Premier Ligë.

Sipas disa spekulimeve United kërkon shkarkimin e Solskjaer dhe në vend të tij të transferohet në stol Pochettino, kjo do të bënte që Mourinho të bëhet trajner i Spurs.

Tottenham këtë sezon është në vendin e 9 me 11 pikë, 13 me pak se Liverpool që është në krye të tabelës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Java e 15 e kampionatit italian soli humbjen e parë të sezonit për Juventusin, por mbi të gjitha konfirmoi krizën në klubin e Napolit dhe

Matia De Shiljo dhe Juventusi duket se janë pranë “divorcit” mes tyre. 

Rusia ka marrë një goditje të madhe, pasi është përjashtuar për katër vite nga të gjitha aktivitetet e mëdha sportive, nga Agjensia Botër

Teuta ia doli në ditën e djeshme të fitonte një përballje aspak të lehtë ndaj Skënderbeut, jo vetëm ër forcën e kundërshtarit në fushë, p

Kapiteni i Teutës, Renato Arapi, deklaroi se fitorja ishte një detyrim për ekipin e tij ndaj qytetit të Durrësit, pas asaj që kaloi qytet

Juventus pësoi humbjen e parë sezonale mbrëmjen e të shtunës ndaj Lazios, me rezultatin 3-1 me përmbysje, gjë që i ka lënë një shije të h

Ka ndërruar jetë në moshën 77-vjeçare një nga mësueset më të nderuara të Durrësit dhe ish-kampionja kombëtare e ping pong-ut, Ver

U  ktheu sadopak buzëqeshjen tifozëve durrsakë, të cilët kanë përjetuar ditë shumë të vështirë për shkak të termetit shkatërrues të 26 në