Trajneri holandez viziton akademinë e futbollit “Shqiponjat” në Durrës (VIDEO)

Postuar: 16/04/2018 - 15:11

Michel Mommertz një ish-lojtar i njohur në Hollandë në datat 2 dhe 7 prill ka vizituar akademinë e futbollit "Shqiponjat" në Durrës.

Mommertz ka implementuar strategjinë dhe programet për zhvillimin e futbollit për të rinjtë me metodën koherente. Lëvizja teknike e futbollit, zhvillimi i të menduarit së bashku në futboll, është një metodë risi në Shqipëri.

Mommertz e quan fantastike punën stërvitore me djemtë e akademisë “Shqiponjat”. Sipas tij, ka shumë talente të cilët do ta kthejnë në një akademi profesioniste Olympic Park Durrës.

"Djemtë janë gati të stërviten dyfishi i asaj që iu kërkohet dhe për mua ishte një zbulim i këndshëm. Ishte me të vërtetë fantastike për të punuar me ta. Sa për të ardhmen, djmetë si këta, duke pasur parasyshë që academia është funskionale prej disa muajsh, është e mrekullueshme ajo që kemi arritur" shprehet ndër të tjera ish-lojtari i njohur hollandez.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Me Roberto Mancinin gjithmonë e më pranë stolit të Kombëtares Itlaiane, drejtuesit e Zenitit të Shën Petërburgut hedhin sytë nga ish-traj

Në prag të kryesfidës së Serisë A, mes Juventusit dhe Napolit, që do të luhet të dielën në mbrëmje në ‘Allianz Stadium’, vëmendja ndaj kë

Në muajt e fundit u diskutua shumë për mundësinë e largimit të Cristiano Ronaldos nga Reali i Madridit, por mesa duket gjërat kanë ndrysh

Në pallatin e sportit “Ramazan Njala” të Durrësit u zhvillua Kampionati Kombëtar i Peshëngritjes për grupmoshat U-15 dhe U-17, aktikvitet

 Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Rei Manaj, nuk është duke kaluar një periudhë të suksesshme te skuadra spanjolle e Granadës, që militon

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në shtetin e Meksikës.

Teuta po e përgatit me qetësi takimin e radhës kundër Flamurtarit në Vlorë, ku kërkohet një tjetër fitore për t’u afruar edhe më shumë me

   Derbi i Stambollit mes Fenberbahces dhe Besiktasit nuk arriti të përfundojë, për shkak të atmosferës tejet të tensionuar.Në minutën e

Ronaldo është në formë të shkëlqyer.

Ish-mbrojtësi i skuadrës së Lincoln, Bradley Wood është dënuar me 6 vite pezullim për marrje kartonash me dashje për të përfituar në bast