Trajneri i çmendur që të merr me shpulla, absurde ç’ndodh në Rusi

11/07/2020 - 21:49

Domenico Tedesco, trajneri italo-gjerman i Spartak Moscow, i ka habitur të gjithë me sjelljen e tij. 34-vjeçari është ndëshkuar 6 herë me karton të verdhë dhe dy herë me të kuq në 15 ndeshje në kampionatin rus.

Asnjë trajner tjetër nuk është ndëshkuar, çka ka bërë që tekniku të jetë shënjestër e medieve. Në ndeshjen e fundit, kundër Locomotiv Moscow, ai ka tepruar, duke goditur me shuplakë dy herë arbitrin e katërt dhe për këtë arsye është ndëshkuar me karton të kuq.

Sigurisht më pas ishte edhe subjekt i organeve disiplinore në Federatën Ruse të Futbollit.Veç gjobës, Tedesco është pezulluar edhe me tre ndeshje për veprimin e tij në sfidën e fundit.

Ndoshta në vijim, trajneri i cili ka drejtuar më parë Erzgebirge Aue dhe Schalke 04, do të duhet të qetësohet dhe të ndryshojë sjellje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Brazili është një nga vendet, ku Covid-19 ka përhapjen më të madhe.

Zlatan Ibrahimovic do të vijojë karrierën e tij te Milani, të paktën edhe për sezonin e ardhshëm.

Çmimi i lartë i kartonit të mbrojtësit serb të Fiorentinës Nikola Milenkovic, ka bërë që Interi të ndërrojë objektiv për mbrojtjen dhe të

Është hedhur sot në Nyon të Zvicrës edhe shorti për turin e parë eliminator të UEFA Europa leagues, ku kompeticion në të cilin Shqipëria

Albano Aleksi ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm në mesfushën e Teutës gjatë sezonit të fundit.

Teuta mbylli një sezon të suksesshëm me fitimin e Kupës dhe kualifikimin në Kupat e Europës.

Fituesit e Kupës së Shqipërisë Teuta do të përballen në raundin e parë të Ligës së Europës me ekipin izraelit të Beitar Jeruzalem.

Brad Binder është bërë afrikanojugori i parë që merr fitoren e parë  në MOTOGP, në çmimin e madh të Republikës së Çekisë.

Tirana u shortua me Dinamon e Tbilisit në eliminatorët e Ligës së Kampionëve.