Trajneri i Turqisë: I putha lojtarët në ballë pas ndeshjes

12/10/2019 - 16:42

Trajneri i Turqisë, si në të gjithë territorin turk, e ka përqendruar vëmendjen më së shumti te situata që është krijuar në kufi sesa në atë që ndodhi përgjatë 90- minutëshit.

Teksa ka pranuar se skuadra e tij ka pasur mangësi të theksuara, ka kërkuar vëmendje për çfarë po ndodh në territorin që rrethon kufijtë turk.

“Kemi pasur mangësi të theksuara, por ato i superuam me dëshirën që patën futbollistët për të bërë mirë dhe për të marrë atë që deshëm. Nuk do të bëj asnjë analizë dhe do të mendojmë sa më shpejt që të harrojmë këtë ndeshje stresuese dhe të vështirë përpara publikut tonë, për të menduar sa më shpejt për Francën. Kur shohim se çfarë po ndodh përreth, nuk mund të ndalem shumë te ky 90-minutësh, por mendimet tona shkojnë për martirët. I putha lojtarët në ballë pas ndeshjes dhe jemi të gjithë me mendimin tek ajo që po ndodh në vendin tonë”, ka deklaruar trajneri i Turqisë, Senol Gynesh, në konferencën për shtyp.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Incidenti i ndodhur dje në takimin e Kategorisë së Dytë Gramshi-Ada 4-0, ku u godit arbitri Besmir Lesaj nga lojtari i Adës V.P.

Pak ditë më parë mbrojtësi japonez Yuto Nagatomo i dha lamtumirën mes lotëve skuadrës turke të Galatasarayt, me të cilën luajti në dy sez

Tranjeri i Teutës, Edi Martini ka dalë sot në një konferencë për shytp në prag të ndeshjes ndaj Skëndërbeut.

Ndonëse ende shumë larg viteve më të mira dhe me pretendime për të arritur vetëm një vend në Europa League, Milani është shndërruar në nj

Ndonëse e dominoi Kukësin, Teuta nuk arriti të shkonte më shumë se një barazim pa gola.

Fatkeqësi në familjen e Emiljano Vilës, mesfushorit të Teutës që ka luajtur edhe me kombëtaren shqiptare.

Liverpool ka fituar titullin kampion pas 30 vitesh dhe tifozët e “The Reds” normalisht janë shumë të lumtur për diçka të tillë.

Sulmuesi i Romës Edin Xheko raportohet së është kthyer në një objektiv serioz të Juventusit këtë verë.

Napoli po tregohet shumë aktiv në merkato edhe pse ende nuk ka zyrtarizuar goditjet e reja.

Asnjë rast pozitiv ndaj Covid-19 në padokun e Spilbergut, ku këtë fundjavë do të nisë sezoni i Formula 1.