Tronditëse, ndahet nga jeta talenti 14-vjeçar i Atletico Madrid!

29/03/2020 - 15:12

Lajm tronditës për futbollin spanjoll dhe të gjithë botën e futbollit. Në moshën 14-vjeçare ka ndërruar jetë futbollisti i një prej skuadrave të moshave të Atletico Madrid Christian Minchola Sanchez. Nuk dihen ende shkaqet e vdekjes, por ky është një lajm vërtetë i rëndë, i publikuar nga Atletico Madrid në faqen zyrtare.

14-vjeçari i talentuar lunate për skuadrën e të rinjëve të Los Colchoneros Infantil C.Të gjithë kanë shprehur ngushëllimet e tyre për familjen e 14-vjeçarit të cilët duhet të kalojnë një moment shumë të vështirë në jetët e tyre.

“Ne jemi të tronditur nga lajmi i trishtuar i vdekjes së lojtarit tonë dhe ndjejmë thellësisht keqardhje për humbjen e tij. Atlético Madrid dhe e gjithë familja jonë do të jenë pranë familjes dhe miqve të Kristianit në këto momente dhimbjeje.”, u shpreh presidenti i Atleticos, Enrique Cerezo.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tetë futbollistë të rinj ganezë kanë humbur jetën pas një aksidenti të ndodhur të shtunën.

Ekipet kosovare, të ndikuara edhe nga vështirësitë për të lëvizur jashtë rajonit tonë kanë zgjedhur kryesisht Durrësin për të zhvilluar p

Bojkoti i kampionatit nga presidentët e Kategorisë Superiore ka marrë jehonë ndërkombëtare tashmë.

Luis Suarez zbarkoi ditën e enjte në Peruxha për t’iu nënshtruar (dhe kaluar) testeve për të marrë pasaportën italiane në mënyrë që më pa

Transferimi më i ri i Romës, Marash Kumbulla e ka pranuar se ka studiuar dhe ka mësuar nga Kris Smolling sezonin e kaluar.

Nejmar ka nënshkruar marrëveshje me vlerë 25 milionë euro në vit me sponsorin e ri "PUMA".

Teuta nuk e ka fshehur ambicien për të qenë pretendente për titull sezonin që vjen.

Ditën e sotme Zhordi Ferre, kandidati për president dhe iniciatori i mocionit të mosbesimit ndaj presidentit Bartomeu, dorëzoi në klubin

Totenhemi kaloi mes vështirësive në turin e dytë të Ligës së Europës teksa mposhti në transfertë me rezultatin 1-2, bullgarët e Plovdiv.

Marash Kumbulla te Roma u përfol se kaloi për 30 milionë euro, ndonëse kjo shifër është e shpërndarë në disa detaje.