Tur force për të testuar Interin e Contes, 7 ndeshje në 22 ditë

11/09/2019 - 10:38

Kokën ulur dhe sa më shumë punë. Ishin këto fjalët e Contes në konferencën e prezantimit si trajner i zikaltërve dhe në fakt skuadrës i duhet shumë punë pasi në 22 ditë kalendari parashikon për ta Udinesen, Milanin, Lazion, Sampdorian dhe Juventsuin në kampionat dhe aventura në Champions me Slavian e Pragës dhe Barcelonën. Një tur force që do të tregojë qartë kapacitetin real që ka ky Inter.

Deri më tani kalendari i ka vënë përballe kundërshtarë të lehtë, por duke nisur që nga kjo fundjavë situata do të vështirësohet disi dhe zikaltërit duhet të tregojnë që ky sezon do të jetë komplet diçka tjetër nga ai që kanë zhvilluar vitet e fundit.

Dy ndeshje të zhvilluara, 6 gola të shënuar dhe vetëm një i pësuar, janë sinjale pozitive, siç janë edhe paraqitjet e Lukakut së bashku me Lautaro Martinez, pa harruar edhe Sensin, i cili bashkë me Brozoviç ka bërë një punë të mirë.Pak a shumë i gjithë grupi deri më tani e ka kënaqur trajnerin Conte.

Mbetet për t’u parë se si do të jetë gjendja e Sanchez, gjithsesi gjërat duhet të bëhen hap pas hapi ashtu siç Conte ua ka kërkuar lojtarëve. 22 ditë, 7 ndeshje tepër të rëndësishme, ku me shumë gjasa pritet të krijohet një ide edhe me e qartë rreth Interit të këtij sezoni.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të gjitha klubet e futbollit në botë do të kenë mundësi të kryejnë 5 zëvendësime për çdo ndeshje në të gjitha garat për sezonin e ardhshë

Nuk është ende zyrtare, por me sa duket Zlatan Ibrahimoviç e ka vendosur se çfarë do të bëjë gjatë sezonit të ardhshëm.

Finalja e Kupës së Shqipërisë të këtij edicioni do të shohë përballë njëra-tjetrës skuadrat e Tiranës dhe Teutës, dy ekipe të cilat do të

Dejvid Kapllanin mund ta quani ndryshe “njeriun e Kupës”. I shënoi Vllaznisë në çerekfinale dhe tashmë Kukësit.

Teuta ia doli të kalojë në finale, duke mposhtur Kukësin me përmbysje, në një ndeshje me të vërtetë spekatkolare.

Diego Armando Maradona mbetet një personazh i shumë bëmave jasht

Interi është gati t’i ofrojë Milan Skriniarin Manchester United për të bërë të mundur transferimin në Milano të sulmuesit francez të “Dja

Luis Suarez ka thënë se sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez, do të ishte i mirëpritur në Camp Nou, duke e quajtur një lojtar me të vërte

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv i dha të drejtë Man.City duke shfuqizuar dënimin e dhënë nga UEFA.

Futbollisti i Interit Marselo Brozoviç reagoi në mënyrë ironike ndaj heqjes së patentës së automjetit të tij dhe gjobitjes prej klubit pë