U dëmtua ndaj Vllaznisë, kapiteni Arapi humb ndeshjen me Bylisin

07/05/2021 - 11:42

Teuta ka vijuar përgatitjet për takim e javës së 32-të ndaj Bylisit. Nën drejtimin e Edi Martinit dhe ndihmësve të tij, ekipi zhvilloi një seancë të lehtë, më tepër të karakterit taktik.

Stafi po përgatit manovrën për ndeshjen e radhës, duke punuar më tepër edhe me goditjet standarde. Ndërkohë, është konfirmuar se kapiteni Renato Arapi e ka të pamundur të jetë në fushë të shtunën.

Stafi mjekësor ka konstatuar pas analizave se mbrojtësi ka pësuar një tërheqje në kofshë në ndeshjen ndaj Vllaznisë, ku luajti vetëm 7 minuta. Tashmë Arapit i është sugjeruar një pushim prej 10 ditësh.

Gjasat janë që ai ta humbë edhe sfidën me Kastriotin në mesjavën e ardhshme. Lajm pozitiv për trajnerin Martini është rikthimi i Asion Dajës. Mesfushori ka shlyer pezullimin për kartonë dhe do të jetë gati për takimin ndaj Bylisit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina është rikthyer të flasë për çështjen e krijimit të Super Ligës.

Ataku kardiak që pësoi Christian Eriksen në fushën e lojës tronditi të gjithë botën e futbollit, ndër të tjerë dhe gruan e tij Sabrina Kv

Momente ankthi dhe paniku për jetën e Christian Eriksen.

Uellsi dhe Zvicra kanë ndarë pikët mes tyre në ndeshjen e parë të ditës së sotme në Euro 2020.

Në ndeshjes midis Danimarkës dhe Finlandës, mesfushori Christian Eriksen pësoi infarkt në fushë ç’ka trishtoi fansa të futbollit në mbarë

Italia buzëqesh, buzëqesh edhe arkitekti i këtij ekipi, Roberto Mancini, fitorja e pastër 3-0 kundër Turqisë i jep më shumë besim për pje

Momente të tmerrshme janë shënuar në Danimarkë-Finalndë, pasi Christian Eriksen, numri 10 danez, ka humbur ndjenjat në fushë.

Tani nuk ka më dyshime për të ardhmen e Giggio Donnarummës, e cila do të jetë në kryeqytetin e Francës, Paris.

Nuk kanë të sosur telashet për organizatorët e Copa America-s, pasi në fillim të muajit maj iu desh të ndërronin vendin organizator dhe m