U detyrua t’i nënshtrohej ndërhyrjes kirurgjikale, mesfushori mirëpret shokët e skuadrës

24/10/2020 - 17:15

Futbollisti i Teutës, Fabian Beqja u detyrua t’i nënshtrohej ndërhyrjes kirurgjikale pasi pësoi një dëmtim. Operacioni në pulpë për fat të mirë ka shkuar sipas parashikimeve dhe Beqja tashmë është në fazën e rikuperimit.

Një pjesë e shokëve të skuadrës ka shkuar për t’i bërë një vizitë shokut të tyre, si një formë për ta mbështetur moralisht në këtë moment të vështirë.

Tashmë, tek Teuta shpresojnë që Beqja të rikuperojë sa më shpejt e të rikthehet të kontribuojë sërish nën urdhrat e trajnerit Edi Martini ashtu siç ka bërë në kampionatin e kaluar, teksa durrsakët këtë sezon kanë objektiva të mëdha.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Edi Martini, trajneri i Teutës, ka dalë sot në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes me Kastriotin.

Milan vijon formën e shkëlqyer edhe në Europa League. Kuqezinjtë mposhtën me përmbysje Celtic në ndeshjen e pestë të fazës së grupeve duk

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmë finale në Ligën e Kombeve që do të luhen përkatësisht në datat 6 dhe 7 tetor të vitit të ardhshëm

Tifozët më të rinj të futbollit me të drejtë mund të shtrojnë pyetjen: pse Diego Armando Maradona nuk e ka fituar asnjëherë Topin e Artë?

Lionel Messi është nxitur nga djali i Diego Maradonas që të heqë dorë nga fanella e tij me numrin 10 në Barcelonë si një nderim për legje

Ky është një sezon që nuk po shkon edhe aq mirë për Real Madrid. Los Blancos, pasi triumfuan me Interin, pësuan dy humbje radhëzi.

Ylli brazilian Nejmar, ishte protagonist në një veprim që po bën xhiron e internetit.

Goli ndaj ukrainasve ishte i 750-i në karrierë për portugezin, që për herë të parë në një ndeshje zyrtare e ka dërguar topin në rrjetë më

Humbja ndaj Realit të Madridit në “San Siro” ishte edhe fundi i eksperimenteve për Antonuio Conten, që vendosi të heqë dorë nga prova për

Teuta është parë si një nga pretendentet kryesore këtë sezon.