U fut i armatosur në fushë, shpallet në kërkim presidenti i PAOK-ut

Postuar: 12/03/2018 - 14:11

Policia greke ka shpallur në kërkim presidentin rus të PAOK-ut, Savidis, pas incidentit të ndodhur në ndeshjen e djeshme ndaj AEK, ku ky i fundit hyri në fushën me pistoletë në brez duke kërcënuar gjyqtarin.

Pas këtij momenti, rusi i kërkoi skuadrës që të tërhiqej nga fusha, ndërkohë ndeshja u ndërpre në minutat e fundit. Mediat greke raportojnë se presidenti i PAOK-ut nuk po kërkohet për armëmbajtje, pasi pistoletën e kishte me leje, por për faktin që hyri i armatosur në fushë dhe kërcënoi gjyqtarin.

Ky incident ka bërë bujë në të gjitha mediat ndërkombëtare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Frederiko Di Françesko u pë një personazh negativ pas pështymës që ai mori ndaj Dagllas Kosta në ndeshjen Juventus-Sasuolo.

Kalimi i Diego Maradonës në stolin e klubit meksikan, Dorados de Sinaloa, ka sjellë kritika dhe komente të shumta.

Bledi Shkëmbi ka shumë kritika por nuk e bën dramë humbjen me Luftëtarin.

Luftëtari fiton bindshëm 3-1 dhe kthyer shpresën jo thjesht për qëndrimin në Superiore, por edhe për të përsëritur suksesit e sezonit të

Një tjetër futbollist i Realit të Madridit ka marrë dënim për shkelje tatimore. Kësaj here bëhet fjalë për Luka Modriç.

FSHF ka bërë të ditur çmimet e biletave për miqësoren që kombëtarja jonë do të luajë më 10 tetor në “Elbasan Arena” me Jordaninë.

Sulmuesi i Romës Edin Dzeko është në radarët e Realit të Madridit. Kjo është ajo që raportojnë mediat spanjolle.

Një ish-futbollist legjendar i Liverpulit ka bërë një rrëfim tronditës për BBC.