U gjakos në fushë, Messi mbahet në observacion nga mjekët

11/04/2019 - 17:01

Leo Messi, kapiteni i Barcelonës, u gjakos mbrëmë në “Old Trafford”. Ai mori një goditje të fortë në fytyrë, kryesisht në hundë, nga Smalling. Ylli argjentinas do t’iu nënshtrohet një sërë testesh mjekësore këtë të enjte, për të mësuar shkallën e dëmtimit në hundë, që e pësoi gjatë ndeshjes mes Manchester United dhe Barcelonës. 

Përveç gjakut nga hunda, Messi pati lëndime edhe në fytyrë. Ai iu nënshtrua një ekzaminimi të parë mjekësor në Manchester, ku apriori u përjashtua thyerja e hundës. Megjithatë, stafi mjekësor i Barçës ka preferuar që sulmuesi argjentinas t'iu nënshtrohet testeve të reja, ditën e sotme. Ernesto Valverde, trajner i Barcelonës, bëri këtë prognozë për yllin e vet, sapo përfundoi ndeshja:

 "Messi ka marrë një goditje të fortë dhe do të duhet ta shohin mjekët situatën. Tani për tani ka një plagë të konsiderueshme". Skuadra katalanase do të zbresë këtë pasdite, në orën 17:00, në ambjentet e “Sant Joan Despí” për të filluar përgatitjet e ndeshjes së ardhshme kundër Huesca, në La Liga.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

I kënaqur për pikët por edhe për lojën që zhvilloi skuadra e tij në pjesën e dytë.

Teuta bën detyrën, mposht 1-0 Flamurtarin e vendit të fundit në Elbasan Arena dhe ngjitet përkohësisht e vetme në krye të Kategorisë Supe

Juventusi ka ndjerë efektin e blerjes së Cristiano Ronaldos jo vetëm në fushën e lojës, por edhe në marketing, pasi ka rritur ndjeshëm sh

Robert Levandovski është padyshim një nga sulmuesit më të mirë të momentit në rolin e tij.

Një thesar i vërtetë, si askush në Europë.

Ish-trajneri i Mançester Junajtid, Sër Aleks Ferguson, është akuzuar nga një menaxher që akuzohet për korrupsion, se ka trukuar një ndesh

Milani dhe Interi shkojnë përpara sëbashku, shumë kompaktë dhe me objektivin për të ndërtuar stadiumin e ri në zonën ku ndodhet aktualish

Ishin bërë të shpeshta, thuajse të zakonshme, grabitjet e shtëpive të futbollistëve në Madrid në kohën që këta të fundit ishin duke zhvil

Kampioni shqiptar i shtangës, Briken Calja, ka akuzuar ashpër nëpërmjet një reagimi  në rrjetet sociale institucionet shqiptare, që vazhd

Lionel Mesi ditën e djeshme, ka marrë çmimin “Këpuca e Artë”, të cilin e fitoi sezonin e kaluar.