U ndëshkua me karton të kuq në fund të ndeshjes, zbulohet çfarë i tha Morata gjyqtarit

29/11/2020 - 19:48

Alvaro Morata nuk do të jetë i gatshëm për Juventusin në ndeshjen e radhës në kampionat, kjo për shkak se u ndëshkua me karton të kuq në ndeshjen e djeshme ndaj Beneventos, e cila u mbyll në barazim 1-1.

Sulmeusi spanjoll shënoi golin e vetëm të takimit për bardhzinjtë, por ky nuk vlejti për t’i dhënë ekipit të Pirlos fitoren. Në minutat e fundit të ndeshjes, Morata pas një kontakti me lojtarin e Beneventos rrëzohet në zonë dhe kërkon penallti.

Megjithatë nuk është i këtij mendimi gjyqtari Fabricio Pakua, i cli lejon lojën të vazhdojë. Nga kjo sulmuesi irritohet dhe i drejtohet arbitrit me fjalët: “Është penallti. E turpshme!”. Kjo nuk u prit aspak mirë nga arbitri, i cili e ndëshkoi menjëherë me karton të kuq.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kruniç, Rebiç, Hernandez e Çalhanoglu presin të negativizohen nga koronavirusi, teksa Gabia vazhdon të kurojë gjurin e ndrydhur.

Një trajner i portierëve në Zambi është përjashtuar pasi spërkati shtyllat e portës dhe urinoi përpara një ndeshjeje të kampionatit.

Drejtori teknik i Teutës, Sulejman Starova foli për detyrën e re, kampionatin, derbin dhe për Vllazninë kryesuese.

Godet Sopoti, merr një lojtar nga Teuta.  Drejtuesit kanë arritur akordin me klubin durrsak për të siguruar shërbimet e mesfushorit Endri

Dejvi Bregu, realizoi një eurogol në përballjen e sotme ndaj Kastriotit, duke i dhuruar 3 pikë të arta Teutës, që është vënë në ndjekje t

Edi Martini i cilëson si të arta tre pikët që mori Teuta e tij në transfertën e Kamzës ndaj Kastriotit.

Teuta ka vuajtur për të gjetur suksesin në ndeshjen në transfertë përballë Kastriotit.

Juventusi po jeton një prej momenteve më të vësh tira të 10 viteve të fundit, ku ka dominuar totalisht në Itali, ndonëse është ende në ga

Humbja 2-0 ndaj Lestërit në kampionat, e ka komplikuar ndjeshëm situatën te skuadra e Çelsit.

Xhekson Ferreira ka qenë një përforcimi i papritur për Teutën, për vetë mënyrën se si ndodhi.