U përfol për te Partizani, mesfushori Kallaku i qëndron besnik Teutës

24/06/2019 - 13:15

Mesfushori i Teutës, Sherif Kallaku, u përfol për një kalim te Partizani. I riu ka zgjuar interesimin e "Demave të Kuq", por marrëveshja nuk është gjendur ende. Ekipi durrsak nuk do që ta humbasë xhevahirin e skuadrës dhe presidenti Edmond Hasanbelliu ka vepruar për të mos e lejuar të largohet. 

Faqja zyrtare e Teutës në "Facebook" ka përgënjeshtruar lajmet për kalimin e Kallakut te Partizani përmes një deklarate të titullarit. Ai i premton besnikëri skuadrës bregdetare dhe trajnerit Bledi Shkëmbi. 

"Unë kam një kontratë me Teutën dhe për një sezon dhe do e respektoj deri në fund, të tjerat i di klubi. Nuk më tërheq ideja për t'u larguar nga ekipi. Do më shihni tek Teuta, ekipi im i zemrës që më ka dhuruar shumë kënaqësi dhe emocione. Unë e ndjej veten durrsak dhe do të bëj çfarë është e mundur për Teutën dhe sportëdashësit durrsakë", thotë Kallaku për zyrën e shtypit të Teutës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ishin bërë të shpeshta, thuajse të zakonshme, grabitjet e shtëpive të futbollistëve në Madrid në kohën që këta të fundit ishin duke zhvil

Kampioni shqiptar i shtangës, Briken Calja, ka akuzuar ashpër nëpërmjet një reagimi  në rrjetet sociale institucionet shqiptare, që vazhd

Lionel Mesi ditën e djeshme, ka marrë çmimin “Këpuca e Artë”, të cilin e fitoi sezonin e kaluar.

300 nxënës të 30 shkollave 9-vjeçare në Durrës kanë marrë pjesë sot në aktivitetin sportive, Krosi i Vjeshtës.

Në fund të çdo ndeshjeje, UEFA bën edhe klasifikimin e futbollistëve pjesëmarrës në edicionin kualifikues.Për futbollistët shqiptarë, lid

Trajneri i përfaqëueses shqiptare, Edi Reja, nuk mendon se UEFA do të kthejë në garë për kualifikimin Shqipërinë duke dënuar përfaqësuese

Kur një 19-vjeçar sillet në fushë si të ishte veteran dhe në vitet më të arta të karrierës, atëherë suksesi për të ardhmen është i garant

Kategoria Superiore do të rikthehet këtë fundjavë me ndeshjet e javës së 8 të saj, teksa më në fund janë përcaktuar edhe datat e oraret e