U rrah pas humbjes, klubi kosovar shkarkon trajnerin: Mungesë harmonie mes lojtarëve

11/10/2018 - 14:23

Skuadra e Llapit në Superligën e Kosovës, ka njoftuar se ka shkarkuar nga detyra, trajnerin Bylbyl Sokoli. Siç bëhet me dije në komunikatën e klubit, ky shkarkim ka ardhur pas ecurisë së dobët në kampionat në këto tetë javë.

Kujtojmë që javën e kaluar, trajneri Sokoli u rrah nga tre persona në hyrje të banesës së tij në Prishtinë, pasi u mund nga ekipi i Mirel Josës në kryeqytetin e Kosovës.

Më poshtë, njoftimi i klubit të Llapit:

KOMUNIKATË ZYRTARE:

KF Llapi nga mbledhja e mbajtur ka analizuar dhe shqyrtuar me vëmendje ecurinë e kampionatit për këto tetë xhiro dhe nga kjo kemi ardhur në përfundim se shkarkimi i Kryetrajnerit, Bylbyl Sokoli ishte i paevitueshëm. Arsyet kryesore të shkarkimit të tij ishin rezultatet jo të mira të skuadrës në këto tetë xhiro si dhe mungesa e harmonisë mes lojtarëve dhe kryetrajnerit që dolën të jenë mungesa e rezultateve të deritanishme. E falenderojmë Kryetrajnerin Bylbyl Sokoli për kohën e kaluar në KF Llapi, ndërsa Drejtori Sportiv, Tahir Batatina është në bisedime me tre trajnerë për të ardhur në stolin e Llapit. Podujevë, 11 tetor 2018

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-trajneri i Kombëtares, Xhani De Biazi, vazhdon të jetë në qendër të merkatos për sa i përket të ardhmes.

Lajmet të mira për klubet shqiptare në prag të festave të fundvitit.

Pas ditësh të tëra me tentativa, indicie e komente të ndryshme, më në fund është vetë drejtori sportiv i Milanit, Leonardo, ai që sqaron

Vetëm pak muaj në Itali dhe Kristiano Ronaldo duket një italian i vërtetë, sikur ka një jetë që luan te Juventusi, sepse është ambientuar

Napoli kërkonte 50 milionë euro që ta linte të lirë mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj.

Skuadra e Teutës barazoi në një rezultat 1 me 1 me ekipin e Partizanit, por duket se kjo ndeshje nuk ka kaluar shumë pa polemika.Pas ndes

Teuta është skuadra e cila prej 9 javësh nuk njeh humbje.

Roni Gashi shënoi ndaj Partizanit dhe goli i tij vlejti një pikë për Teutën që vijon serinë pozitive.

Zëvendës trajneri i Teutës, Endri Vrapi, flet për situatën e ekipit durrsak, dhe për formën mjaft të mirë të bregdetarëve.