Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

U19/ Shkëndija e Durrësit barazon pa gola

08/03/2016 - 09:58

Shkëndija e Durrësit - Flamurtari 0-0

Shkëndija e Durrësit: Batusha, Hajdari, Sulaj, Xhakolli, Pergjoni, Frroku, Uka, Kutrolli, Cerriku, Pepkolaj, Shytermej. U aktivizua: Jaupaj

Flamurtari:Sali, Mara, Cakerri, Mataj, Shkurti, Tushi, Dalanaj, Dule, Sadushi, Sino, Brahimaj. Uaktivizuan: Myslymi, Xhindi, Velaj

Një ndeshje tepër e ekuilibruar ka qenë ajo midis Shkëndisë dhe Flamurtarit. Pjesa e parë ka pasur një lojë me ritëm mesatar e pa shumë raste shënimi nga të dyja skuadrat që janë kujdesur më shumë për të mos pësuar gol.

Ndërkohë pjesa e dytë ka pasur më shumë raste shënimi e si rrjedhojë edhe më shumë emocione, megjithatë si durrsakët ashtu edhe vlonjatët janë të ngjeshur në mbrojtje dhe kanë pritur të përfitojnë nga gabimet e njëri tjetrit. Gjithsesi pavarësisht rasteve për shënim rezultati nuk ka ndryshuar deri në fund e kështu Shkëndija e Durrësit dhe Flamurtari kanë ndarë nga një pikë në këtë ndeshje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lajm jo i mirë për Realin e Madridin në momentin kyç të sezonit.

Juventusi nuk po gjen paqe këtë sezon. Nuk ka vazhdimësi në rezultate dhe as siguri për të ardhmen.

Fjalët e Elvis Plorit, një javë më parë në “Rubrika Sportive” vazhdojnë të krijojnë pështjellim dhe polemika.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, mendon se tashmë çdo gjë bëhet më e vështirë me skuadrën e tij në vendin e parë.

Është ngjitur në kuotën e 7 golave, 3 më pak se shoku i tij i skuadrës, Dejvi Bregu.

Vedat Muriqi nuk ia ka dalë që deri tani të përmbushë pritshmëritë me Lacion.

Napoli mposhti Sampdorian ditën e djeshme me rezultatin 2-0, duke marrë një fitore shumë të rëndësishme, e cila i mban në garë për zonën

Trepça mposhti në fundjavë Arbërinë në kampionatin kosovar, me rezultatin 1-0, duke marrë kështu një fitore shumë të rëndësishme.

Pas plot 11 vitesh mungesë, Interi i këtij sezoni duket shumë pranë titullit kampion.