Udhëtoi 13 mijë km për të parë Milanin, por Liga shtyu ndeshjen

01/03/2020 - 16:12

Një i ri ka udhëtuar më tepër se 13 mijë kilometra për të realizuar ëndrrën e tij, të shikojë Milanin në “San Siro”, në ndeshjen përballë Genoas, por gjithçka dështoi pas vendimit të djeshëm të Ligës, për të shtyrë takimin.

Bëhet fjalë për David Mora Cvitanic, i cili zbuloi nëpërmjet rrjeteve sociale se kishte udhëtuar nga Patagonia, një rajon në skajin më jugor të Amerikës së Jugut, mes Argjentinës dhe Kilit, por që nuk do të mund të shohë Milanin e tij.

Për më tepër, Cvitanic nuk do të mund të vizitojë as muzeun e klubit kuqezi pranë stadiumit “San Siro”, gjithashtu i mbyllur për shkak të gjendjes alarmante të shkaktuar nga përhapja e Coronavirusit në vendin fqinj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Barazimi me Veronën, rezultati i dytë negativ radhazi për Interin ka zhgënjyer tejmase Antonio Conte i cili në prononcimin për mediat në

Zlatan Ibrahimovic nuk është unik vetëm në fushën e lojës por edhe jashtë saj.

Champions League 2019-2020 mëson rrugëtimin e saj deri në finalen e madhe.

Reims bashkon në të njëjtën skuadër edhe në rang klubesh Valon Berishën me Arbër Zenelin.

Fitorja e Teutës ndaj Skënderbeut ishte një dedikim për Emiliano Vilën, i cili 48 orë përpara kishte humbur personin më të dashur të tij,

Derbi i fundit i sezonit u turbullua nga rezultati pozitiv me Covid-19 i futbollistëve të Partizanit.

Ndeshja e djeshme mes Gjilanit dhe Prishtinës u karakterizua me shumë tension për shkak se ekipi kryeqytetas pretendon se në rezultatin 2

Deri tani janë shpenzuar 650 milion euro, por kjo shifër do të rritet ndjeshëm me projektin e ri të Milanit që I është besuar Ralf Rangni

Ndërkohë që kampionati francez është mbyllur përpara kohe për shkak të një vendimi të qeverisë, Paris Saint Germain ka nisur përgatitjet

Vetëm pak ditë pasi i grabitën shtëpinë dhe reagoi shumë ashpër nëpërmjet një postimi në Instagram, ku ndër të tjera pranoi se po reflekt