Vanda Nara telefonon Konten, puljezi ia pret shkurt: Për Ikardin…

23/06/2019 - 17:04

Para disa ditësh, Vanda Nara ka telefonuar Antonio Konten, teknikun e ri të Interit. Siç raporton “Corriere Dello Sport”, bashkëshortja-agjente e Ikardit, ka dashur të diskutojë për kauzën e sulmuesit te zikaltrit. Ajo i ka shpjeguar Kontes, se lojtari do të jetë në dispozicionin e tij, sezonin që vjen dhe se nuk do të donte të trajtohej si një ndër më të mirët tek Interi.

Nga sa mësohet, përgjigjja e Kontes, ishte shumë e prerë: “Jo faleminderit”. Ai nuk e do argjentinasin në skuadër dhe këtë nuk e mohon në asnjë moment. Vendin e tij, në mendjen e trajnerit e ka zënë Lukaku dhe Xheko. Klubi pajtohet me trajnerin, të cilit i kanë një besim të verbër ende pa nisur punën.

Edhe drejtuesit ndajnë të njëtin mendimin me puljezin, i cili duket si një “diktator” i ri që ka marrë drejtimin e Interit. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ishin bërë të shpeshta, thuajse të zakonshme, grabitjet e shtëpive të futbollistëve në Madrid në kohën që këta të fundit ishin duke zhvil

Kampioni shqiptar i shtangës, Briken Calja, ka akuzuar ashpër nëpërmjet një reagimi  në rrjetet sociale institucionet shqiptare, që vazhd

Lionel Mesi ditën e djeshme, ka marrë çmimin “Këpuca e Artë”, të cilin e fitoi sezonin e kaluar.

300 nxënës të 30 shkollave 9-vjeçare në Durrës kanë marrë pjesë sot në aktivitetin sportive, Krosi i Vjeshtës.

Në fund të çdo ndeshjeje, UEFA bën edhe klasifikimin e futbollistëve pjesëmarrës në edicionin kualifikues.Për futbollistët shqiptarë, lid

Trajneri i përfaqëueses shqiptare, Edi Reja, nuk mendon se UEFA do të kthejë në garë për kualifikimin Shqipërinë duke dënuar përfaqësuese

Kur një 19-vjeçar sillet në fushë si të ishte veteran dhe në vitet më të arta të karrierës, atëherë suksesi për të ardhmen është i garant

Kategoria Superiore do të rikthehet këtë fundjavë me ndeshjet e javës së 8 të saj, teksa më në fund janë përcaktuar edhe datat e oraret e