Vazhdojnë lëvizjet tek Teuta, zbarkojnë në Durrës dy talente

15/09/2020 - 12:32

Teuta është munduar të mbajë grupin e sezonit të shkuar dhe të mbyllë ato hapësira që kanë lënë largimet e lojtarëve si Hreljiç, Çyrbja apo Kallaku. Së fundmi mësohet se merkatoja në hyrje te Teuta do të vazhdojë.

Skuadrës do i bashkohen dy lojtarë të rinj me mjaft të ardhme dhe që kanë treguar vlera të mëdha në Kategorinë e Parë sezonin e shkuar. Ledjon Xhymerti prej ditësh stërvitet me skuadrën e Teutës dhe së shpejti pritet të zyrtarizohet si afrimi i ri i merkatos së durrsakëve.

20-vjeçari aktivizohet si mesfushor i avancuar dhe është një nga golashënuesit më të mirë të Ilirisë në sezonin e shkuar me shtatë gola në 26 ndeshje të luajtura. Talenti i lindur në Greqi do provojë të mbulojë sa mundet hapësirën e madhe të lënë nga Kallaku në mesfushën e Teutës.

Sigurisht që do i duhet kohë për të ardhur në nivelin e pritur, por sezonin e shkuar Xhymerti ka treguar se talenti nuk i mungon. Brendon Smajli pritet të jetë një tjetër afrim te Teuta.

21-vjeçari është në pronësi të Vllaznisë, teksa nuk dihet nëse kontrata e tij është mbyllur me shkodranët. Sezonin e fundit Smajli ka luajtur si i huazuar te skuadra e Veleçikut. Mesfushori nuk arriti të ketë shumë minuta në dispozicion, teksa në nëntë ndeshje shënoi dy gola.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mario Baloteli është një lojtar i lirë dhe po kërkon një skuadër të re për të vazhduar karrierën e tij futbollistike.Pasi përfundoi avent

Ronaldo “shpëton” Pirlon dhe Juven: ky ishte thelbi i komenteve pas barazimit të bardhezinjve në fushën e Romës.

Seria A është tronditur nga lajmi më i fundit se 14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenoves janë pozitivë me COVID-19.

Gonzalo Higuain ndryshoi ekip në merkaton e verës, duke u larguar nga Juventusit për të kaluar tek Inter Majemi, që ka si president David

Debutim pozitiv i Marash Kumbullës me fanellën e Romës.

Mbrëmjen e djeshme, Marash Kumbulla debutoi me fanellën e Romës dhe paraqitja ishte nga ato dinjitozet.

Rubin Hebaj vendosi të rinovojë kontratën me Teutën edhe për një sezon.

Teuta ka qenë një nga skuadrat më aktive në merkaton e verës, duke afruar lojtarë për skuadrën e parë dhe atë U-21 që është në formatim e

Avokati Luixhi Kiapero dhe kolegia e tij Maria Turko janë paraqitur mëngjesin e djeshëm në Prokurorinë e Peruxhas ku janë takuar me proku

Liga Profesioniste e Futbollit vijon me bojkotin e këtij sporti deri në plotësimin e 4 kërkesave nga qeveria, teksa hapi i radhës është s