Vërshëllimat në “Air Albania”, Sisoko: Turp, por pas himnit në Francë pritej

19/11/2019 - 17:09

Himni i Francës është vërshëllyer masivisht nga të gjithë të pranishmit në stadiumin e ri kombëtar.

Sigurisht, ndjesia e ngatërrimit të himnit të Shqipërisë në “Stade De France” ka krijuar edhe irritimin e shqiptarëve në përballjen e fundit në grup.

Për këtë, Sisoko nuk ka ngurruar ta quajë turp, edhe pse është po ai vetë që jep argumentet pse pritej diçka e tillë.

“Është e turpshme që të vërshëllehet himni në atë mënyrë. Megjithatë, pas asaj që ndodhi në Francë, teksa himni i Shqipërisë u ngatërrua me një tjetër, e prisnim që të ndodhte. U bë një ndeshje e vështirë, por ia dolëm që të merrnim fitoren”, ka deklaruar Musa Sisoko për mediat franceze.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas Xhakomo Vrionit, apo akoma më përpara edhe Andi Zeqirit, Juventusi vendos që t’i shtojë skuderisë së të rinjve të shumtë që ka në dis

Dalja e fundit publike dhe zyrtare e Bernard Arno, lidhur me blerjen e mundshme të Milanit, tashmë daton 5 muaj më parë, një përgënjeshtr

Dalja e fundit publike dhe zyrtare e Bernard Arno, lidhur me blerjen e mundshme të Milanit, tashmë daton 5 muaj më parë, një përgënjeshtr

I kënaqur me skuadrën por jo me atë çfarë shkruhet në media.

Sfida e kampionatit rus e vlefshme për javën e 25-të të kampionatit mes Rostov dhe Krasnodar ka hyrë në historinë e futbollit botëror për

Pasi siguroi ngjitjen në Serinë A, Benevento e Pipo Inzagit është hedhur fuqishëm në merkato.

Duket se Interi dhe Lacio janë vërtet në një “luftë” për të fituar shërbimet e Marash Kumbullës.

Pasi u shpallën kampion për herë të 30-të të Bundesligë dhe arritën akordin total me Sane, drejtuesit e Bajernit kanë nisur punën për të

Rubin Hebaj pak nga pak po kkthehet përsri në formën e tij më të mirë dhe po tregohet vendimtar me skuadrën e Teutës në kampionat.