“Vetëm hajdutët mund të ankohen për …”, Murinjo thumbon keq Guardiolën

23/08/2019 - 12:06

Është e pamundur që Zhoze Murinjo mos të prodhojë polemika gjithmonë që ai jep ndonjë deklaratë. Tashmë në rolin e analistit të “Sky Sports”, portugezi nuk ka nguruar të thumbojë, trajnerin e Mançester Sitit, Pep Guardiola.

Teksa po diskutohej për përdorimin e teknologjisë VAR në Premier Ligë, Murinjo u shpreh: “Vetëm hajdutët mund të ankohen për përdorimin e kamerave të sigurisë”.

Një “shigjetë” që shkon për rivalin Guardiola, i cili protestoi në fundin e ndeshjes ndaj Totenhemit, për golin që iu anulua brazilianit Gabriel Zhezus, pas ndërhyrjes së VAR.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sfida e kthimit e raundit të 1/8-ave mes Inter dhe bullgarëve të Ludogorets do të luhet të enjten e ardhshme në San Siro siç është në pro

Massimo Moratti në një intervistë për mediat italiane foli për periudhën që ka qenë president i Interit, për ecurinë zikaltërve në këtë s

Numri i viktimave nga Coronavirusi është rritur në Itali dhe emergjenca ka kapur kufirin maksimal.

Shqipëria në basketboll për meshkuj ka arritur të marrë fitoren e parë në eleminatoret e botërorit 2023.

Martin Breithueit ishte një nga sukseset e skuadrës së Setienit përveç fitores bindëse ndaj Eibarit.

Cristiano Ronaldo hyn në historinë e Serisë A.

Kategoria Superiore ka mbyllur dje javën e 23 të saj, me disa rezultate interesante dhe plot gola.

Tajson Fury është kampioni i ri i botës në peshën e rendë, pas fitores që mori ndaj Deontei Uajlder, me KO teknik, në raundin e shtatë, n

Marash Kumbulla është padyshim lojtari më i vlefshëm i Veronës dhe në Itali, por jo vetëm flasin vetëm për aftësitë e mëdha dhe pjekurinë

Frika për shpërthimin e epidemisë së koronavirusit e ka detyruar qeverinë italiane të kërkojë ndërprerjen e të gjitha aktiviteteve sporti