VIDEO/ Sherr e grushta mes lojtarëve të Tiranës dhe Laçit

30/03/2019 - 21:59

Fundi i ndeshjes mes Tiranës dhe Laçit ka qenë shumë i tensionuar, ku bardheblubve u ka ikur fitorja në minutën e 99-të pas golit të Xhixhës.

Në videon e publikuar nga BalkanWeb, siç mund ta shikoni, çdo gjë po shkon normalisht me hyrjen e lojtarëve në dhomat e zhveshjes. Kjo deri në çastin kur në hyrjen e korridorit që të çon në dhomat e ekipit mik shfaqet presidenti i Laçit, Pashk Laska, që nga gjestet e tij duket se ka diçka për të thënë me dikë nga kampi bardheblu.

Çdo gjë bëhet e qartë në çastin kur në korridor hyn Majkëll Ngoo, me Laskën që duket se i drejtohet pikërisht anglezit dhe, nga tensioni që shfaq Laska në video, duket se tonet nuk kanë qenë aspak miqësore.

Majkëll Ngoo ka reaguar dhe ka tentuar të godasë Laskën, siç shikohet dhe në video, me shtatlartin anglez që ka kërcyet me krahun e hapur në drejtim të presidentit të Laçit, me këtë të fundit që gjithashtu i është afruar kërcënueshëm sulmuesit të Tiranës, por të dy janë penguar nga personat e pranishëm.

Kjo ka acaruar stafin e Laçit, që i është vërsulur Majkëll Ngoos dhe e kanë goditur sulmuesin e Tiranës, ndërsa ndërhyrja e lojtarëve të të dyja skuadrave dhe e pjesëtarëve të security kanë bërë që gjakrat të shuhen shpejt pa prodhuar incidente të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Janë të rralla rastet kur portierët e skuadrave bëhen golashënues.

Milan ndryshon trajner, por Mateo Salvini nuk bën të njëjtën gjë me mendimet e tij.

Imazhi i heronjve të ko mbëtares angleze ësh të njollosur prej një sherri për ndarjen e bonusit të Kupës së Botës 2018 prej 3 mln sterlin

Renato Arapi ishte protagonist dje, shpërdori një rast që mund të sillte fitoren dhe iu anulua një gol për pozicion jashtë loje. Kapiteni

Stefano Sensi, njeriu i ndeshjes për Interin kundër Udinezes, konfirmon momentin e tij magjik, por edhe hierarkinë e të qenit për momenti

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer është vënë pas sulmuesit të Kosovës Vedat Muriqi.

Gazeta franceze “L’Equipe” shkruan se incidenti me himnin kombëtar të Shqipërisë, në ndeshjen Francë-Shqipëri, nuk është pritur mirë nga

Prej më shumë se dy vitesh kishin nisur punimet dhe tashmë “Arena Kombëtare” është drejt fundit.

Konkuroi në kërcim për së gjati dhe 103-vjeçari arriti të fitonte medaljen e artë.