VIDEO/ Tërbohet nga gjyqtarët, shihni reagimin e trajnerit të Kosovës kur kupton se po filmohet

11/09/2019 - 17:07

Bernard Challandes është padiskutim një nga personazhet më të spikatur te përfaqësuesja e Kosovës, një trajner karizmatik i cili shpesh ka tërhequr vëmendjen e mediave.

E fundit nga trajneri zviceran erdhi pas ndeshjes kundër Anglisë ku ekipi i tij pësoi humbjen e parë në grup. Challandes nuk ka qenë dakord me vendimet e arbitrave dhe të gjithë mllefin e tij e ka shfryrë gjatë kohës kur po i drejtohej dhomave të zhveshjes.

Trajneri i Kosovës ka nisur të ofendoj me zë të lartë por kur kupton se po filmohet nis të buzëqesh, një video e cila ka sjellë ilaritet edhe në mediat britanike.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të gjitha klubet e futbollit në botë do të kenë mundësi të kryejnë 5 zëvendësime për çdo ndeshje në të gjitha garat për sezonin e ardhshë

Nuk është ende zyrtare, por me sa duket Zlatan Ibrahimoviç e ka vendosur se çfarë do të bëjë gjatë sezonit të ardhshëm.

Finalja e Kupës së Shqipërisë të këtij edicioni do të shohë përballë njëra-tjetrës skuadrat e Tiranës dhe Teutës, dy ekipe të cilat do të

Dejvid Kapllanin mund ta quani ndryshe “njeriun e Kupës”. I shënoi Vllaznisë në çerekfinale dhe tashmë Kukësit.

Teuta ia doli të kalojë në finale, duke mposhtur Kukësin me përmbysje, në një ndeshje me të vërtetë spekatkolare.

Diego Armando Maradona mbetet një personazh i shumë bëmave jasht

Interi është gati t’i ofrojë Milan Skriniarin Manchester United për të bërë të mundur transferimin në Milano të sulmuesit francez të “Dja

Luis Suarez ka thënë se sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez, do të ishte i mirëpritur në Camp Nou, duke e quajtur një lojtar me të vërte

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv i dha të drejtë Man.City duke shfuqizuar dënimin e dhënë nga UEFA.

Futbollisti i Interit Marselo Brozoviç reagoi në mënyrë ironike ndaj heqjes së patentës së automjetit të tij dhe gjobitjes prej klubit pë