Vllaznia e la të lirë, ja afrimi i radhës tek Teuta

16/09/2020 - 11:46

Tek Teuta janë në ekipin e parë edhe disa lojtarë nën 21-vjeçarë si rasti i Xhymertit, që nga Iliria është duke u testuar në Durrës dhe me shumë gjasa do të jetë pjesë e bregdetarëve në sezonin e ardhshëm, ku për shkak të moshës luan lehtësisht edhe me U-21.

Një tjetër lojtar është shkodrani Brendon Smajlaj, i cili ka dalë nga moshat e Vllaznisë, por nuk ka pasur hapësira në skuadrën e parë. E madje ka luajtur në Kategorinë e Parë në skuadrat e Veleçikut e Shënkollit.

Në fillim të verës iu bashkua shkodranëve, me shpresën se do të bëhej pjesë e skuadrës së parë.

Por, stafi nuk e mbajti dhe ai duket se të ardhmen e sheh në Durrës, pasi është vënë nën urdhrat e trajnerit Martini, që i ka afruar shkodranët te Teuta, e madje iu ka dhënë edhe hapësira, si: Hebaj e Gruda.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mario Baloteli është një lojtar i lirë dhe po kërkon një skuadër të re për të vazhduar karrierën e tij futbollistike.Pasi përfundoi avent

Ronaldo “shpëton” Pirlon dhe Juven: ky ishte thelbi i komenteve pas barazimit të bardhezinjve në fushën e Romës.

Seria A është tronditur nga lajmi më i fundit se 14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenoves janë pozitivë me COVID-19.

Gonzalo Higuain ndryshoi ekip në merkaton e verës, duke u larguar nga Juventusit për të kaluar tek Inter Majemi, që ka si president David

Debutim pozitiv i Marash Kumbullës me fanellën e Romës.

Mbrëmjen e djeshme, Marash Kumbulla debutoi me fanellën e Romës dhe paraqitja ishte nga ato dinjitozet.

Rubin Hebaj vendosi të rinovojë kontratën me Teutën edhe për një sezon.

Teuta ka qenë një nga skuadrat më aktive në merkaton e verës, duke afruar lojtarë për skuadrën e parë dhe atë U-21 që është në formatim e

Avokati Luixhi Kiapero dhe kolegia e tij Maria Turko janë paraqitur mëngjesin e djeshëm në Prokurorinë e Peruxhas ku janë takuar me proku

Liga Profesioniste e Futbollit vijon me bojkotin e këtij sporti deri në plotësimin e 4 kërkesave nga qeveria, teksa hapi i radhës është s