Zidan nis projektin e ri me Realin, u komunikon largimin 5 lojtarëve

19/04/2019 - 16:18

Projekti i Realit 2019-2020 po merr formë dhe trajneri Zidan po e udhëheq vetë planin e rindërtimit të skuadrës. Për të afruar lojtarë si Hazard apo Pogba, Florentino Perez e di që duhet të shesë emra të mëdhenj dhe në procesin e skarcimeve po merr vetë personalisht trajneri francez.

Ai ka komunikuar me disa prej futbollistëve, të cilët i ka vënë në dijeni se nuk do jenë më pjesë e planeve të tij prej sezonit të ardhshëm. Futbollistët e informuar nga francezi deri në këto momente janë pesë: Garet Bejl, Mariano Diaz, Dani Sebajos, Markos Jorente dhe Brahim Diaz.

Ndërkohë që ai do të vazhdojë takimet kokë më kokë me të gjithë pjesën e mbetur të skuadrës. I pari që e mësoi fatin e tij ishte Bejl, i cili do të nisë bisedimet me shumë prej klubeve të Premier Ligës që janë të interesuara. Mariano Diaz do të largohet sapo të bëhet zyrtar transferimi i Raul de Tomas.

Për Marianon, ideja është të qëndrojë në Spanjë (ashtu si për Brahim Diaz) te Sevija ndoshta, ose të rikthehet te Lioni. Sebajos ka oferta të rëndësishme nga klube në Champions, me Juven në krye. Ndërsa Jorenten e kërkon Dortmundi, por edhe klube të Premier Ligës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

James Milner ka pohuar se Lionel Messi e ka quajtur atë gomar gjatë përballjes gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve mes Liverpoo

Allegri mund të rikthehet në stolin e Milanit sezonin e ardhshëm.

Tragjedi në sportin e Motokrosit në Itali, gjatë provave të kampionatit italian për të rritur, në Mondavio, Pesaro Urbino.

26 vitet e pritjes morën fund këtë pasdite në stadiumin “Selman Stërmasi”, kur kapiteni Alban Hoxha ngriti lart edhe zyrtarisht

Fitore 2-1 mori edhe Kastrioti në sfidën e luajtur në “Redi Maloku” përballë Teutës, por ky triumf mund të mos mjaftojë që krut

Për të parën herë në histori, një pronar katariot mund të zbarkojë në futbollin anglez.

umbja e Barcelonës në finalen e Kupës së Mbretit (1-2 ndaj Valencia) ka lënë një shije të hidhur te lojtarët.

Prindërit dhe fëmijët janë bashkuar për të ofenduar një arbitre 22-vjeçare, femër.

Pas suksesit të Bayernit të Mynihut në finale të Kupës së Gjermanisë, drejtuesit e klubit bavarez konfirmojnë në detyrë trajner

Aventura e David Silvas te Manchester City-t është drejt fundit.