Zidane rrezikon shkarkimin, Perez ka gati dy emra si alternativë të francezit

03/12/2020 - 15:49

Ky është një sezon që nuk po shkon edhe aq mirë për Real Madrid. Los Blancos, pasi triumfuan me Interin, pësuan dy humbje radhëzi. Ndaj, Alavesh në kampionat dhe ndaj Shaktar Donjesk në Ligën e Kampionëve.

Madrilenët tashmë janë në vendin e katërt në kampionat dhe rrezikojnë seriozisht që për herë të parë të mos ia dalin të kalojnë grupet e Champions. Kështu, posti i trajnerit Zinedin Zidan është vënë në dyshim dhe gjithnjë e më shumë po flitet për një shkarkim të mundshëm.

Madje, presidenti Florentino Perez ka gati edhe emrat. Ai që është më i kuotuari për të zëvendësuar francezin është Mauricio Poçetino, i cili ende është i papunë prej momentit kur u shkarkua nga Totenhemi.

Ndërkaq, alternative e dytë pas argjentinasit është Raul Gonzales Blanko. Legjenda madrilenë aktualisht është në drejtimin e të rinjve të skuadrës dhe mund të përsëriste historinë e Zidan, pasi edhe ai i mori “Galaktikët” pasi në fillim kishte qenë në krye të Real Castilla. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ëndrra e çdo fëmije që dëshiron të bëhet futbollist, është të vijë momenti të luajë, shënojë dhe fitojë trofe me skuadrën e zemrës.

Shqipëria rendit e dyta në klasifikimin e përgjithshëm ekipor të SES Cup, aktivitet që u mbajt në Kolashin të Malit të Zi.Kombëtarja Shqi

Sulmuesi 19-vjeçar me origjinë nga Skënderaj i Kosovës, Leon Dajaku ka lënë Bayernin e Mynhut për t’u transferuar te skuadra kryeqytetase

Australia Open ka marrë një goditje të rëndë pasi 47 tenistë duhet të qëndrojnë për dy javë në karantinë, pa u praktikuar dhe stërvitur a

Pas Rebiç dhe Kruniç të cilët dolën të infektuar me COVID para ndeshjes me Juventusin, te Milan është rikthyer sërish ankthi prej virusit

Në pritje për të kuptuar se çfarë do të ndodhë me shitjen e Interit, “Suning” do të respektojë angazhimet e marra për sezonin 2020-2021.K

Fitorja ndaj Bylisit të premten, i ka dhënë mundësinë lojtarëve e stafit të Teutës që të shohin me qetësi e të analizojnë ndeshjet e të s

Drejtori i durrsakëve, Sulejman Starova, po shikon për ndonjë lojtar të spikatur, të cilin mund ta afrojë te Teuta.