Zyrtare, Klose nis karrierën si trajner te një klub i madh!

Postuar: 12/05/2018 - 20:50

Tashmë është zyrtare, Miroslav Klose rikthehet te Bayern Munich.

Ish sulmuesi i kombëtares gjermane do të jetë trajneri i ri i skuadrës së 17-vjeçarëve të Bayernit.  Klose nis kështu karrierën si trajner.

Golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në Kupën e Botës, u shfaq shumë i lumtur për këtë rol të ri, duke theksuar se do të japë maksimumin për të ndihmuar në rritjen e futbollistëve të rinj të klubit bavarez.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ish-pronari i klubit të Milanit, Silvio Berlusconi nuk ka hequr dorë nga futbolli.

   Ka përfunduar në tragjedi “Medellin Flowers Marathon”, gjysmë-maratona 21 kilometra e zhvilluar në qytetin kolumbian, me liderin i kës

Futbolli është industria më e madhe e dëfrimit në Europë dhe po arrin shifrën e 20 miliardë eurove, duke lënë pas me diferencë të theksua

Ish-kryeministri britanik Tony Blair është emri më intrigues që është përmendur në mbledhjen e fundit të klubeve si President i ardhshëm

Teuta u rikthehet përgatitjeve për ndeshjen ndaj Luftëtarit. Ekipi vijon nën urdhrat e trajnerit Shkëmbi dhe stafit të tij teknik.

9 gola në sezonin e kaluar, por 6 prej tyre vetëm në muajin e fundit të kampionatit, kur Teuta siguroi mbijetesën, këtë vit skuadra bregd

   Sot ka nisur kompeticioni i shumëpritur i Ligës së Kampionëve, ku skuadrat elitare të Europës do të sfidojnë njëra tjetrën për trofeun

   Mediat spanjolle po raportojnë për një tronditje të sportit në këtë shtet ku kampionia e golfit Celia Barquin Arozamena është vrarë në

   Një skedinë e çmendur, që mund ta cilësojmë me plot kuptimin e fjalës, po qarkullon orët e fundit në portalet italiane.