Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Volejboll/ Kupa e Shqipërisë, ja kalendari i gjysmëfinaleve

08/03/2016 - 15:55

Federata Shqiptare e Volejbollit do të ndalë ndeshjet e Kampionatit Kombëtar këtë fundjavë, për t’i lënë vend Kupës së Shqipërisë, që do të zhvillojë në Shkodër dhe Tiranë takimet gjysmëfinale dhe ato finale. 

Më datën 9 mars, në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës do të luhen dy ndeshjet gjysmëfinale për meshkuj: Vllaznia-Teuta dhe Tirana-Studenti. Këto janë katër ekipet gjysmëfinaliste, të kualifikuara pas ndeshjeve në grupe. Fituesit do të përballen një ditë më pas (10 mars) në finale. 

E njëjta skemë edhe për dy ndeshjet gjysmëfinale të femrave: Barleti Volej-Vllaznia e Tirana-Teuta, përballje që do të luhen më 11 mars në pallatin e sportit “Asllan Rusi” në kryeqytet. Edhe këto skuadra u kualifikuan pas ndeshjeve eliminatore, të zhvilluara në dhjetor.

Ndërsa më 12 mars, po në Tiranë, do të luhet finalja e Kupës. Të shtunën do të luhet edhe ndeshja e prapambetur e Grupit A2 në volejboll për femra midis Korabit dhe Studentit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

UEFA po punon me komisionet e saj mjekësore, për të siguruar një Europian sa më të qetë dhe për të mos pasur të infektuar gjatë muajit ku

Reali i Madridit triumfoi në “El Clasico” ditën e djeshme, teksa mposhti me rezultatin 2-1 Barcelonën, në një sfidë me të vërtetë spektak

Teuta ka kaluar atë që në kampin durrsak e kanë cilësuar si finalen e  parë të 10 të tillave, me një fitore bindëse 2-0 në Fier ndaj Apol

Lorenco Vila gjeti përsëri rrugën e rrjetës me Teutën, teksa shënoi golin e avantazhit ndaj Apolonisë. Vila u shpreh:

Gardiani italian pritet të vazhdojë të ardhmen e tij në stadiumin “Allianz”.Gjiganti italian Juventus thuhet se është i gatshëm që t’i of

Milan thyen Parma 1-3 në transfertë një ndeshje e lehtë në letër, por që u ndërlikua jo pak pas daljes me karton të kuq të Ibrës.

Edi Martinin sigurisht që e kënaq së tepërmi suksesi me Apoloninë, për faktin i jep kryesimin Teutës, me trajnerin shkodran që shmang kom

Teuta fitoi në transfertë ndaj Apolonisë dhe shkëputet në krye të klasifikimit të Kategorisë Superiore, me 2 pikë më shumë se Vllaznia nd

Emocionet e shënimit të një goli janë gjithmonë të shumta dhe tepër të veçanta.

Plot 8 qytete pritëse të Kampionatit Europian kanë dhënë miratimin zyrtar për të lejuar praninë e pjesshme të tifozëve në stadiume, gjatë