Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

250 milion euro për Interin, gazeta italiane zbulon tratativat e fundit

05/03/2021 - 22:48

Suning Group duhet të gjejë një zgjidhje për të zgjidhur probleme financiare që Interi ka. Ofertat për grupin financiar kinez janë disa, e fundit nga Fortress që ofron 250 milion euro në dy këste, për të marrë një pjesë të aksioneve.Kështu Suning do të kishin sërish komandën. Gazeta ekonomike, “Il Sole 24 ore” raporton se veç Fortress të njëjtën ofertë e ka bërë edhe Bain Capital Credit.

Pronarët e Interit po e mendojnë mirë dhe mund ta marrin në konsideratë ofertën e Fortress.BC Partners janë gjithashtu të interesuar për të blerë Interin dhe ata e kanë konfirmuar diccka të tillë. Ata ofrojnë 700-800 milion euro për shumicën e aksioneve, por Suning Group nuk është bindur nga propozimi i tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lajm jo i mirë për Realin e Madridin në momentin kyç të sezonit.

Juventusi nuk po gjen paqe këtë sezon. Nuk ka vazhdimësi në rezultate dhe as siguri për të ardhmen.

Fjalët e Elvis Plorit, një javë më parë në “Rubrika Sportive” vazhdojnë të krijojnë pështjellim dhe polemika.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, mendon se tashmë çdo gjë bëhet më e vështirë me skuadrën e tij në vendin e parë.

Është ngjitur në kuotën e 7 golave, 3 më pak se shoku i tij i skuadrës, Dejvi Bregu.

Vedat Muriqi nuk ia ka dalë që deri tani të përmbushë pritshmëritë me Lacion.

Napoli mposhti Sampdorian ditën e djeshme me rezultatin 2-0, duke marrë një fitore shumë të rëndësishme, e cila i mban në garë për zonën

Trepça mposhti në fundjavë Arbërinë në kampionatin kosovar, me rezultatin 1-0, duke marrë kështu një fitore shumë të rëndësishme.

Pas plot 11 vitesh mungesë, Interi i këtij sezoni duket shumë pranë titullit kampion.