7 milionë euro është rroga e Shaqirit te Stoke

11/08/2015 - 18:05

11 gusht 2015 - Ylli kosovar Xherdan Shaqiri, pritet të përfitojë shumë nga transferimi në Stoke City.

Transferimi i Xherdan Shaqirit te Stoke City është vetëm çështje orësh. Ylli kosovar ka kryer testet mjekësore dhe ka arritur marrëveshje me klubin nga Premierliga.

Sipas tabloidit zviceran “Blick”, Shaqiri do të nënshkruajë kontratë katërvjeçare dhe pritet të përfitojë 8 milionë franga bruto (7 milionë euro) tek ekipi i ri. Kurse, Stoke pritet t’i paguajë Interit 18 milionë franga (16.5 milionë euro).

Kështu, klubit anglez Shaqiri do t’i kushtojë gjithsej 50 milionë franga (46 milionë euro). 

/agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Goga Basket është skuadra kampione e Shqipërisë në basketboll për meshkuj, për këtë sezon, pasi mposhti në finale Teutën me rezultatin e

Edhe pse Seria A, La Liga dhe Ligue 1 ende nuk janë mbyllur, në të pesë kampionatet elitare në Europë janë shpallur matematikisht skuadra

Shqipëria ka në program dy ndeshjet e radhës për kualifikueset e Euro 2020.

Pas pak ditësh do të dalë në shitje libri autobiografik i ish-basketbollistit të Lakers, Lamar Odom, me titullin “Darkess to light”.

UEFA dhe Milan firmosën një marrëveshje për të kapur një bilanc ekonomik të konsoliduar për vitet 2014-2017, gjë që klubi italian nuk arr

Risi në këtë sezon, ishte edhe përshëndetja që morën “demat”, teksa ditën e sotme luanin në “Niko Dovana” të Durrësit, përballë Teutës.

I kënaqur për fitoren pasi Europa tashmë është më afër për Teutën e tij, trajneri i durrsakëve Bledi Shkëmbi e analizoi kështu fitoren 2-

Shpërthen kriza në shtëpinë e Real Madrid.

Shoqata “Teuta Basket” i është drejtuar me një letër zyrtare presidentit të Federatës Shqiptare të Basketbollit, Avni Ponari dhe shoqatës

Të gjithë kemi parë që futbollistët e dy ekipeve të kapen fizikisht me njëri-tjetrin, si në vendin tonë ashtu edhe në kampionat