Acari në “Wanda Metropolitano”, si e zgjidh Atletico Madrid hallin e madh

13/01/2021 - 22:46

Një i ftohtë i pazakonshëm ka pushtuar Spanjën dhe Madridin kohët e fundit dhe kjo u duk shumë qartë në duelin e djeshëm Atletico Madrid-Sevilla. Edhe pse tashmë stuhia e dëborës ka pushuar, acari vazhdon të ndihet dhe të pranishmit në “Wanda Metropolitano” kanë vuajtur jo pak.Temperaturat në kryeqytetin spanjoll kanë rënë nën zero dhe lojtarët i kishin marrë masat për të përballuar kushtet e vështira atmosferike.

Futbollistët ishin veshur sa më trashë që mundeshin, me doreza apo dhe me bluza termike. Më të vështirë e kishin lojtarët në stol, për të cilët Atletico Madrid kishte menduar gjithashtu. I gjithë stoli madrilen ka qënë në lëvijze gjatë gjithë kohës, pasi po stërviteshin në biçikleta në tribunat e stadiumit. Atyre nuk u mungoi as ngrohja, por kishte dhe nga ato lojtarë si Koke, Hermoso apo Jesus Navas që e kryen nxehmjen me mëngë të shkurtra dhe pa doreza.

Në fund vendasit arritën ta fitonin sfidën me rezultatin 2-0 dhe tashmë e shikojnë veten në krye me katër pikë më shumë se Reali i vendit të dytë, si dhe kanë dy ndeshje për të luajtur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kthimi i Rei Manajt në futbollin italian nuk është më thjesht një thashethem i merkatos.

Liverpuli i këtij sezoni është shumë larg atij të vitit të titullit kampion apo skuadrës e cila dominoi në Europë.

Qeveria Japoneze ka mohuar lajmet e shpërndara në orët e fundit në lidhje me një vendim të marrë nga ekzekutivi nipon për të anuluar Lojë

Si gjithmonë, kundër rrymës! Emmanuel Adebayor, futbollisti nga Togo, i cili ka qenë pjesë e skuadra të mëdha europiane Arsenal, Manchest

Cristiano Ronaldo ndoshta e tha në mënyrë ironike një muaj më parë, në një intervistë të radhës se, “nuk është ai që ndjek rekordet, por

* Me fillimin e ndeshjes nisin edhe reshjet e lehta të shiut, por kjo nuk i pengoi trajnerët të cilët qëndruan vetëm në këmbë.

Policia ka arrestuar dy të rinj në Elbasan si autorë të trazirave para derbit Partizani-Tirana.

Për momentin vëmendja është e gjitha te derbi i kryeqytetit Partizani-Tirana por shumë shpejt java e 15-të e Kategorisë Superiore pritet

Kevin Zefi është një emër shumë i njohur në Irlandë, pasi aktivizohet më gjigandët e futbollit irlandez, Shamrok Rovers.