Adnan Januzaj te Porto?

17/01/2015 - 15:28

17 janar 2015 -  Adnan Januzaj, i cili nuk po arrin të jetë pjesë e formacionit të Louis Van Gaal, pritet të largohet nga Manchester United në formë huazimi deri në fund të sezonit. Sipas asaj që shkruajnë mediat portugeze, 19-vjeçari shqiptar pritet ti bashkohet klubit të famshëm luzitan, Porto deri në fund të këtij sezoni, megjithëse tekniku Julen Lopetegui e ka mohuar për momentin këtë transferim, shkruan "MaisFutebol".

"Ne duam fitoren në ndeshjen e radhës në Penafiel. Kjo është ajo që na shqetëson me të vërtetë", ka thënë ai kur është pyetur për Januzajn. Real Sociedad, Aston Villa, Everton, Juventusi dhe PSG janë disa prej klubeve të tjerë që interesohen për shërbimet e Adnan Januzajt.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E ardhmja e portierit Gary Maley në Livingston është lënë në mëshirën e tifozëve në rrjete sociale, pasi që klubi e postoi një anketë ku

Ish-lojtari italian, Masimo Brambati, ka hapur polemika të shumta në Itali, teksa në një lidhje live në “Instagram” ditën e djeshme është

Federata Malteze e Futbollit ka organizuar një mbledhje për të vendosur në do të jepet apo jo titulli kampion për edicionin 2019-2020.

Barcelona i ka të qarta idetë për merkaton e kësaj vere. Blaugranat kërkojnë të ndërhynë në ato reparte ku kanë më shumë nevojë.

Ky sezon ka qenë i pafat për Lukas Bilian. Dëmtimet i kanë komplikuar situatën duke e lejuar të luajë vetëm në 7 raste.

Portieri argjentinas, Uilli Kabajero ka zbuluar se mori kërcënime me jetë, pas asaj gafe të bërë në Botërorin e Rusi 2018, kur tentoi të

Teuta është e gjitha e përqendruar te stërvitjet. Data e rifillimit të kampionatit po afron dhe në Durrës duan që të jenë gati.

Në një kohë kur Premier League mbetet në pritje për të mësuar datën zyrtare se kur do të rifilloj kampionati, ekipet po punojnë për sezon

Shtatë herë kampioni i botës në Formula 1, Michael Schumacher pësoi një aksident të rëndë në Alpet Zvicerane në janar të 2014-ës, ndërsa

Erblira Bici është një nga volejbollistet më të njohura shqiptare që luan në Itali.