Aksidenti i tmerrshëm, humbin jetën 2 futbollistët e rinj (VIDEO)

06/05/2020 - 23:00

Një tragjedi e rëndë ka ndodhur në Kroaci mbrëmjen e së hënës, ku dy sportistë të rinj kanë ndërruar jetë pas një aksidenti me makinë. Në automjet ishin katër persona, derisa dy kanë ndërruar jetë, kurse një tjetër është në gjendje kritike.Vdekjen e gjeti më i riu në makinë, 16-vjeçari Josip Brkljaçiç, një futbollist i talentuar që luante për NHK Primoran.

Personi tjetër i vdekur është 19-vjeçari Josip Bepo Kadija, një hendbollist shumë premtues, i cili ka luajtur për disa klube, derisa në vitet e fundit ka luajtur për PPD Zagrebin. Ky lajm ka tronditur të sportin kroat, teksa klubet e dy sportistëve kanë shprehur ngushëllimet e tyre.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Paris Saint Germain e ka përqendruar merkaton te lojtarët që luajnë në kampionatin italian dhe pasi arriti të blejë përfundimisht sulmues

Barcelona duket e vendosur për të marrë në “Camp Nou” sulmuesin argjentinas Lautaro Martinez, për t’i plotësuar dëshirën edhe yllit të sk

Klubi i Valencias reagoi pasi trajneri i Atalantës Xhan Piero Gasperini pranoi ditën e djeshme se ka qenë i infektuar me koronavirus.

Teksa Anglia po përgatitet për rifillimin e kampionatit, një ide e re është propozuar për të krijuar atmosferë te publiku, i cili do të n

Futbollisti i Shqipërisë dhe Osijekut Eros Grezda rrezikon të dënohet rëndë për shkak se akuzohet se ka goditur me grusht në kokë sulmues

Stivi Frashëri ka qenë gjatë karrierës së tij portier si në radhët e Tiranës, ashtu edhe të Kukësit.

Ndeshjet e mëdha të Premier Ligës angleze mund të luhen në fushë asnjanëse për të shmangur grumbullimin e turmave dhe jashtë stadiumit.

Inter mbetet në pritje për të kuptuar se çfarë do të ndodhë me Lautaro Martinez, do të mund Barcelona të paguaj klauzolën e tij të largim

Në sezonin e mrekullive të Atalantës me skuadrën bergamaske që shkruajti historinë duke u kualifikuar në çerekfinalet e Champions League,

Telonevela Mauro Icardi që zgjati për më shumë se një vit mbyllet me një fund të lumtur për të gjitha palët.