Aleks Morgan sulmon Ronaldon

10/09/2019 - 18:15

Aleks Morgan është rikthyer të sulmojë Kristiano Ronaldon. Një nga futbollistet më të mira të botës dhe një prej 100 personave më me influencë në botë sipas “Times”, është rikthyer të flasë për yllin e Juventusit duke përdorur tone mjaft të ashpra kundrejt tij.

“Si futbollist është një prej më të mirëve në botë, por si burrë nuk është aspak i tillë. Ai është i akuzuar për përdhunim dhe ka mjaft prova për këtë çështje, por në fund paratë ndihmojnë në çështje të tilla. Ronaldo është një prej futbollistëve më të mirë në botë, por profesioni nuk ka të bëjë aspak se cili je dhe se çfarë ke bërë”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Më në fund Christian Eriksen ka mbërritur në Milano me një fluturim privat nga Londra në aeroportin e Linates, ndërsa tani po u nënshtroh

"Juventin bastard! Çfarë nuk ke nxjerrë nga goja për ta dhe më pas i ule mbathjet edhe ti".

Teksa dështoi në transferimin e Politanos, Roma nuk ka humbur kohë për të arritur akordin me futbollistin e Barcelonës Karles Perez.

Skema e re që po për dor Kike Setien te skuadra e Barcelonës nuk u pëlqen aspak lojtarëve katalanas.

Portieri i Teutës Stivi Frashëri arriti të mbronte fitoren e skuadrës durrsake duke i mohuar Bylisit arritjen e barazimit.Pas fitores min

Ricardo Rodriguez me shumë gjasa do të largohet nga kuqezinjtë. Destinacioni i ri për zviceranin do të jetë Turqia.

Edi Martini, trajneri i skuadrës së Teutës, pas ndeshjes me Bylisin të luajtur në “Niko Dovana” ka pohuar:

Teuta ka marrë një fitore shumë të vështirë ndaj Bylisit, me rezultatin 1-0.

Quique Setien është i zhgënjyer me humbjen 2-0 nga Valencia në "Mestalla".Trajneri i ri i Barcelonës u mundua të arsyetohet për humbjen e

Një futbollist anglez i kategorive të ulëta është vrarë gjatë natës në Nottinghamshire.