Anullohet ndeshja Gjermani-Holandë pas një alarmi për bombë

17/11/2015 - 21:05

17 nëntor 2015 - Sonte në mbrëmje ishte programuar të luhej ndeshja miqësore Gjermani – Holandë në stadiumin e Hanoversit. Kjo ndeshje u anullua pas një alarmi për bombë.

Menjëherë pas lajmit u bë e mundur evakuimi i tifozëve dhe kontrolli i imtësishëm i stadiumit, ku mendohej se do të ishtë dhe Merkel.

Është e dyta ndeshje kjo, e cila është pëzylluar pas asaj midis Belgjikës dhe Spanjës. Ndeshja duhej të luhej në stadiumin e Brukselit “Stade Roi Baudouin”, por me sugjerimin e qeverisë belge, federatat janë pajtuar ta anulojnë, pas frikës së sulmeve terroriste.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është koha ajo heq dyshimet dhe në rastin e Gareth Gale, i cili vazhdon të përjetojë një moment të vështirë në karrierën e tij, faji duke

Frank Lampard nga dita e sotme nuk do të jetë më trajner i Chelsea-t.

Italia drejt përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokyos.

Mesut Özil lë pas 8 vitesh Arsenalin për të nisur një aventurë të re dhe të parën në vendin e tij të origjinës, me Fenerbahçen në Turqi.

Trajneri i Teutës Edi Martini, i shoqëruar nga kapiteni, Renato Arapi kanë dalë sot në konferencën zyrtare për media, një ditë përpara nd

Kukesi ka regjistruar fitoren e dytë radhazi, teksa ka mposhtur me rezultatin 2-1 Bylisin në “Elbasan Arena”, në ndeshjen e vlefshme për 

Presidenti dhe 4 futbollistët e Palmas Fútbol y Regatas, anëtarë në divizionin e katërt të futbollit brazilian, vdiqën këtë të diel në nj

Ministri i Sporteve në Itali, Vincenzo Spadafora është rikthyer të flasë rreth rikthimit të tifozëve në shkallët e stadiumit.