Arsenali jashtë Europe për herë të parë pas 26 viteve, drejtuesit vendosin për të ardhmen e Artetës

09/05/2021 - 21:22

Arsenali do t’i mungojë Europës për herë të parë që prej vitit 1995 sezonin e ardhshëm dhe zërat për shkarkimin e Mikel Artetës po forcohen.Megjithatë, “Daily Mail” zbulon se vendi i trajnerit spanjoll në stolin e “Topçinjve” vazhdon të jetë i sigurt, pavarësisht eliminimit nga Vijareali në gjysmëfinalen e Ligës së Europës të enjten.

Drejtuesit e klubit nuk mendojnë se shkarkimi i menjëhershëm i Artetës do të ishte një zgjidhje.Ai pritet të jetë sërish në stolin e “Emirates” edhe në fillim të sezonit 2021-‘22, por i vetëdijshëm se pozicioni i tij është shumë i lëkundur dhe një nisje me probleme e tij do të sillte edhe shkarkimin e pashmangshëm”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina është rikthyer të flasë për çështjen e krijimit të Super Ligës.

Ataku kardiak që pësoi Christian Eriksen në fushën e lojës tronditi të gjithë botën e futbollit, ndër të tjerë dhe gruan e tij Sabrina Kv

Momente ankthi dhe paniku për jetën e Christian Eriksen.

Uellsi dhe Zvicra kanë ndarë pikët mes tyre në ndeshjen e parë të ditës së sotme në Euro 2020.

Në ndeshjes midis Danimarkës dhe Finlandës, mesfushori Christian Eriksen pësoi infarkt në fushë ç’ka trishtoi fansa të futbollit në mbarë

Italia buzëqesh, buzëqesh edhe arkitekti i këtij ekipi, Roberto Mancini, fitorja e pastër 3-0 kundër Turqisë i jep më shumë besim për pje

Momente të tmerrshme janë shënuar në Danimarkë-Finalndë, pasi Christian Eriksen, numri 10 danez, ka humbur ndjenjat në fushë.

Tani nuk ka më dyshime për të ardhmen e Giggio Donnarummës, e cila do të jetë në kryeqytetin e Francës, Paris.

Nuk kanë të sosur telashet për organizatorët e Copa America-s, pasi në fillim të muajit maj iu desh të ndërronin vendin organizator dhe m